ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Volf a Štěpánek mají z ME ve vodním slalomu zlato

Velikost textu:
aktualizováno 13. 5. 2012 14:12

Augsburg (Německo) - Deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem získali na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Augsburgu zlaté medaile. Čeští reprezentanti byli původně třetí, když na vítězné Slováky Petra a Pavla Hochschornerovy ztratili 1,53 vteřiny, rozhodčí však po závodě uznali jejich protest proti dvousekundové penalizaci za dotyk osmé branky.

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek
Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek

Dvojnásobní olympijští medailisté Volf se Štěpánkem tak nakonec slovenská dvojčata porazili o 47 setin, bronz získali Robert Behling a Thomas Becker z Německa. Česká dvojice na Eiskanalu v Augsburgu navázala na úspěšné vystoupení z mistrovství světa v roce 2003, kde Volf se Štěpánkem skončili druzí. "My tady na ten kanál máme skvělé vzpomínky, je to v podstatě pro nás domácí trať. Známe to tady a líbí se nám tu, jezdíme tu roky už od juniorských let," radoval se po závodu třiatřicetiletý Volf.

Čekání na výsledek protestu deblkanoistům nevadilo. "Byli jsme spokojení s tou jízdou, neměla chybu," shodli se. Štěpánkovi se ulevilo, když měl medaili, a bylo mu prý jedno, jakou bude mít hodnotu. "Důležitější to samozřejmě bude na olympiádě, ale pro nás to je určitě trochu zadostiučinění po minulé sezoně, která se nepovedla. Ale my jsme makali a dostali se zpátky," upozornil na skutečnost, že loni nebyli po nezdaru v domácí nominaci ani v reprezentaci.

přehrát video
Vodní slalom

Mezi kajakářkami skončila novicka v české reprezentaci Eva Ornstová na osmé příčce. Třiadvacetiletá závodnice nepotvrdila slibné výsledky z kvalifikace i semifinále a na nejrychlejší Carole Bouzidiovou z Francie ztratila 11 sekund. "Vím, že to mohlo být lepší. Udělala jsem hloupou chybu a mrzí mě to dost," litovala po závodu studentka farmacie Ornstová. Přesto ale byla navýsost spokojená. "Nečekala jsem absolutně, že bych byla ve finále, když jsem poprvé v reprezentaci," uvedla.

Krizový okamžik ji štval. "Ani si nepřejte vědět, co jsem si řekla. To je nepublikovatelné," dodala svěřenkyně stále ještě aktivního kajakáře Lukáše Kubričana. Ve finále chyběla zkušená Štěpánka Hilgertová, která si letos vybojovala nominaci na šestou olympiádu. V semifinále čtyřiačtyřicetiletá kajakářka obsadila jedenáctou příčku a postup jí unikl o jedno místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.