ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Na valné hromadě ČSTV se bude řešit Sazka a budoucnost

Velikost textu:
aktualizováno 28. 4. 2012 10:30

Praha - Dva hlavní body budou řešit delegáti 26. valné hromady Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV). Předseda Miroslav Jansta jim v Nymburce předá obsáhlou zprávu o příčinách ztráty Sazky a mělo by se diskutovat o vizi transformace ČSTV. S obsahem zprávy, která se bude dotýkat jak odměn pro vedení Sazky, tak třeba jejich půjček, se můžete seznámit v přímém přenosu ČT4 a www.sportzive.cz od 10:30.

Valná hromada ČSTV
Valná hromada ČSTV

Janstova zpráva o důvodech ztráty Sazky čítá celkem 75 stran. "Je zajímavá, ale taková suchá, protože říká milníky, fakta a čísla. Hlavně je smutná, protože je o tom, jak jsme o ni přišli. Nebudu ji číst, dám k ní komentář," řekl Jansta. "Ukáže se, že to nebyla jen výstavba haly, ale hlavně absolutně nehospodárné řízení této firmy, které dovedlo společnost do krachu," dodal Jansta.

Už v neděli Jansta v televizním pořadu Otázky Václava Moravce řekl, že předloží návrh na podání žaloby podle obchodního práva. "Zpráva se nezabývá jednotlivci, kromě toho hlavního," poukázal na bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka. Sportovci by mohli žalovat Hušáka až o 1,5 miliardy korun za to, že firmu přivedl ke krachu. Vedle ČSTV ho chce žalovat i Česká obec sokolská, která částku vyčíslila na 400 milionů. A k žalobě se nejspíš přidá i Sdružení sportovních svazů.

přehrát video
Před valnou hromadou ČSTV

Na téma Sazka se očekává v sále bouřlivá diskuse, která se už konala na plenárním zasedání Českého olympijského výboru (ČOV). "Některá témata kolem Sazky mohou být trošku emotivní, ale vzhledem k tomu, jak významné je to téma, si nemyslím, že je na tom něco špatně," řekl prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Hlavou českého sportu se má stát olympijský výbor

Druhou hlavní částí hromady budou informace o restrukturalizaci sportovního prostředí. "Představíme je a chceme o nich diskutovat, abychom na další hromadě mohli odsouhlasit transformaci," řekl Jansta. Představa je taková, že zastřešujícím orgánem českého sportu se místo ČSTV stane Český olympijský výbor (ČOV) a ČSTV bude čistě servisní organizaci, a to především pro tělovýchovné jednoty.

Předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník:

"Pro mě je to start nové etapy. ČSTV se přestrukturuje do podoby servisní organizace a začne proces, kdy hlavou sportu bude olympijský výbor."

Na výsledky valné hromady čeká také kandidát na předsedu ČOV Jiří Kejval. "ČSTV má poměrně velký majetek, především vlastní spoustu sportovních areálů. O ně by se měla starat, stejně jako o sport v regionech. Pevně doufám, že se bude hovořit o jednotě sportu a o společném postupu při dalším rozvoji."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.