ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Na brněnském Úvoze vznikne hala na curling za šest milionů

Velikost textu:

Brno - Brno bude mít od podzimu curlingovou halu, která vznikne na zimním stadionu na Úvoze. Stavba za šest milionů korun má začít v létě a od září nebo října bude sloužit i veřejnosti. Uvedl to dnes na tiskové konferenci starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka.

Curlingová dráha
Curlingová dráha

Curlingová hala v Brně bude druhá v republice po Praze-Roztylech. "Počítáme s podobným systémem, jaký je dnes v hokejové hale na Úvoze. Část provozní doby využívají plochu kluby a sportovci, ale je tam prostor i pro veřejnost," řekl Šťástka s tím, že vstupné se bude odvíjet od počtu zájemců, ale nemělo by být nijak závratné.

Curlingová dráha bude v samostatné přístavbě v přední části zimního stadionu. Technicky i provozně bude fungovat samostatně. Šťástka to zdůvodnil tím, že chlazení ledové plochy je u curlingové dráhy jiné než u hokejové plochy. Také povrch samotný je speciální. "Na ledovou plochu se udělá ještě nástřik vodou, takže tam zamrznou kapky a po nich potom kloužou kameny," uvedl Šťástka.

Peníze pro stavbu jsou podle starosty už vyčleněné, v současné době se dokončuje projekt a vybírá zhotovitel. Stavět by se mělo v létě, tedy v době, kdy je zimní stadion mimo provoz. V září nebo v říjnu už by měla curlingová dráha začít sloužit. Vedení městské části ví již nyní minimálně o třech klubech, které budou chtít dráhu využívat. "Měli jsme obavy, jestli halu naplníme, ale zřejmě s tím problémy nebudou," řekl Šťástka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.