ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Konečného čeká životní zápas, proti Larbimu je favoritem

Velikost textu:
aktualizováno 5. 4. 2012 09:53

Praha - Boxer Lukáš Konečný se může stát prvním českým profesionálním mistrem světa v historii. V rodném Brně se utká o pás šampiona organizace WBO v lehké střední váze se Salimem Larbim z Francie. V zápase vypsaném tradičně na 12 kol je Konečný jednoznačným favoritem. "Je to strašně blízko, takhle to nikdy nebylo. Uvědomuji si to, což je trochu průšvih, protože bych na to neměl brát ohled. Když o tom vím, jsem schopný decentně polevit, což bych neměl," uvedl Konečný.

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný

Třiatřicetiletý Konečný má za sebou 50 zápasů v profiringu, z nichž 47 vyhrál. O devět let mladší Larbi odboxoval 19 zápasů a sedmnáctkrát se radoval z výhry. V žebříčku webu boxrec.com oba soupeře dělí 90 míst. Zatímco Konečný je třináctý, Larbi 103. "Vím, že bych měl jednoznačně vyhrát. Ale uvědomuju si, že je to všechno jen v rovině úvah, teorií. To, co se bude dít v ringu, může být diametrálně odlišné. Uvidíme, třeba ho sežeru hned v první minutě anebo to bude přesný opak a sežere on mne," pousmál se Konečný.

Lukáš Konečný:

"Je to mladý kluk, bude rychlejší, techničtější, pohyblivější. Já mám více zkušeností. Ty se projevují ve druhé půlce duelu. Měl bych být silovější, budu proto používat své zbraně, jak údery na spodek."

Výhodou pro člena německé stáje SES manažera Ulfa Steinfortha je i fakt, že bude boxovat v Brně, kde se narodil. "Už dříve jsem říkal, že bych doma v České republice a hlavně v Brně neměl prohrát s nikým. Tak věřím, že to potvrdím," uvedl Konečný, který nadcházející duel bere jako životní šanci. O pás šampiona WBO bude boxovat již podruhé, v dubnu 2008 v Drážďanech kontroverzně prohrál s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem.

Právě s Dzinzirukem se měl původně v Brně utkat, jeho soupeř ale kvůli údajnému zranění zápas v září zrušil. Podobný osud potkal i plánovaný duel Konečný - Zaurbek Bajsangurov, který se měl uskutečnit v březnu v Brovarech u Kyjeva. I kvůli tomu dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa čeká na zápas již téměř rok.

přehrát video
Rozhovor s Lukášem Konečným

Právě Bajsangurov by měl být v ideálním případě jeho dalším soupeřem. Právě on je totiž držitelem titulu mistra světa WBO, který je vzhledem k jeho zdravotním problémům prozatímně uvolněn. "Jakmile se uzdraví, získá ho zpět on a já budu mít šanci boxovat s ním, pokud tedy vyhraji. Kdyby on nechtěl nebo byl dlouho marod, stal bych se plnohodnotným šampionem já," popsal situaci Konečný. Podle pravidel WBO by se souboj Bajsangurova s vítězem čtvrtečního duelu měl uskutečnit do 90 dnů.

Případná nečekaná porážka by pro Konečného nejspíš znamenala konec kariéry. "Určitě bych o tom uvažoval. Takováhle šance vyhrát titul mistra světa, při vší úctě k Larbimu, proti soupeři, který je rozhodně k poražení, se už nebude opakovat. A jak bych chtěl potom porazit Bajsangurova nebo Dzinziruka, kdybych si neporadil s Larbim?! A proč by oni o mě stáli?" řekl Konečný.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.