ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Boxer Chládek v Ústí prohrál ve finále se Sotolongem

Velikost textu:
aktualizováno 24. 3. 2012 20:14

Ústí nad Labem - Nejlepší český amatérský boxer současnosti Zdeněk Chládek neprodloužil svoji vítěznou sérii ve Velké ceně města Ústí nad Labem. Ve finálové bitvě váhové kategorie do 64 kg prohrál s Ronielem Iglesiasem Sotolongem z Kuby 9:18 na body a nenavázal na předchozí čtyři triumfy.

Zdeněk Chládek
Zdeněk Chládek

Kubánci, kteří se na severu Čech představili po čtyřleté přestávce, turnaj zcela ovládli. Ve finále osmi mužských kategorií se jich představilo šest a všichni vyhráli. Dva bez boje, neboť jejich soupeři ze zdravotních důvodů nenastoupili.

Chládek se s kubánským zástupcem potkal na ústecké Velké ceně poprvé a se světovým šampionem z roku 2009 a bronzovým medailistou z olympiády v Pekingu 2008 svedl rovnocennou bitvu. Od začátku se snažil být aktivní, ale rozhodčí mu "nepřáli". Prohrál všechna tři kola, i když v prvním byl opticky lepší.

Přestože byl výsledek, o kterém rozhodlo zejména druhé kolo, v němž Kubánec dominoval, jednoznačný, Chládek si vysloužil potlesk zaplněného hlediště v ústecké sportovní hale Stříbrníky. "Byl to těžký zápas, přesně, jak jsem čekal. Myslím si, že byl vyrovnaný a já jsem v ringu nechal všechno, co šlo. I když jsem neobhájil titul, tak jsem ho nedal zadarmo," řekl Chládek.

Mrzelo ho, že těsně (3:4) prohrál první kolo. "Pocitově jsem s tím nesouhlasil. Druhé kolo byl lepší, třetí si myslím, že zase já. Sudí ale rozhodli a já udělal maximum. Věřím, že diváky jsem nezklamal," uvedl čtyřiadvacetiletý boxer, jehož na konci dubna čeká v Turecku kvalifikační turnaj o postup na olympijské hry.

Žádný další český boxer se do finále prestižního a kvalitně obsazeného turnaje nedostal. Pětice Patrik Velký (do 56 kg), Miroslav Šerban (60), Robert Bilík (69), Tomáš Bezvoda (75) a Rudolf Helešic (91) skončili po porážkách v semifinále na děleném třetím místě.

přehrát video
Box - Chládek
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.