ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Konečný se s Larbim utká 5. dubna

Velikost textu:
aktualizováno 9. 3. 2012 12:21

Brno - Profesionální boxer Lukáš Konečný se ve čtvrtek 5. dubna v Brně utká s Francouzem Salimem Larbim o titul prozatímního mistra světa v lehké střední váze organizace WBO. Duel se uskuteční v městském sportovním areálu Vodova. Hlediště haly bude na toto utkání upraveno pro čtyři tisíce diváků.

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný

Třiatřicetiletý Konečný se měl v moravské metropoli původně představit již na konci září, kdy se měl utkat o "velký" světový titul WBO s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem. Zápas byl ale pro zranění soupeře zrušen. Následně měl člen německé stáje SES boxovat o stejný pás v Brovarech u Kyjeva s Rusem Zaurbekem Bajsangurovem, ale ani k tomuto duelu plánovanému na 10. března nedošlo. Konečného soupeř se také v tréninku zranil.

"Je to složité. Před dvěma týdny jsem byl v Kyjevě na tiskové konferenci společně s Bajsangurovem. Měl jsem za sebou přípravná utkání s tvrdými sparingpartnery. Byl jsem rád, že mám celé martyrium za sebou a konečně přijde zápas. Tiskovka byla ve čtvrtek a další úterý jsem se dozvěděl, že se můj protivník zranil," řekl Konečný, který naposledy boxoval "ostrý" zápas loni v květnu v Ústí nad Labem o titul mistra Evropy.

"Přiznám se, že potřebuji také peníze. Mám tři děti a boxem živím rodinu. Bez zápasů příděl financí vázne. Mám štěstí, že je na mě relativně hodný můj manažer, který mi dá nějakou zálohu," uvedl Konečný, jenž bude v nadcházejícím zápase favoritem.

V žebříčku specializovaného webu boxrec.com je český reprezentant s bilancí 47 výher a tři prohry třináctý, Larbimu patří až 106. místo. O devět let mladší boxer absolvoval v profiringu 19 zápasů, z nichž 17 vyhrál, jednou prohrál a jeden duel skončil nerozhodně. Jedinou porážku utrpěl už v červenci 2009 ve svém třetím duelu v profiringu.

"Moc toho o soupeři zatím nevím. Mám zprávy pouze z internetu. Teprve se musím na jeho zápasy podívat. Připraven jsem dobře. Soupeřovou výhodou je věk, je mu teprve čtyřiadvacet let. A nemá co ztratit," tvrdí Konečný, který je na zápas patřičně nabuzen. Pokud by náhodou Larbi nemohl boxovat, tak je připraven další náhradník. Jeho jméno však zatím manažer tají.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.