ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Vacenovská obhájila český titul, mezi muži uspěl Košťál

Velikost textu:

Brno - Iveta Vacenovská a Radek Košťál se stali v Brně mistry republiky ve stolním tenisu. Jistá účastnice olympiády v Londýně Vacenovská obhájila triumf z loňska, Košťál získal titul potřetí a poprvé po čtyřech letech. V turnaji chyběl obhájce titulu Dmitrij Prokopcov, který nepřijel, protože si ve francouzské lize poranil tříslo a rameno. Další z favoritů Petr Korbel, šestinásobný český šampion, vypadl již v osmifinále, nad jeho síly byl nečekaně Petr David.

Stolní tenis
Stolní tenis

Osmatřicetiletý Košťál se radoval z titulu ve dvouhře poprvé v roce 2005 v Plzni, další přidal o tři roky později v Hodoníně. "Jsem na republice stoprocentně úspěšný, třetí finále a třetí vítězství," radoval se Košťál. Od čtvrtfinále musel hráč Sokola Králův Dvůr Košťál o výhru bojovat vždy v napínavých duelech. Až v sedmém setu porazil Jakuba Crhu, v semifinále Martina Olejníka i ve finále Jiřího Vráblíka.

Vráblík přitom už vedl 3:0 na sety a v šestém setu získal náskok 10:6, ale Košťál dokázal všechny čtyři mečboly odvrátit. "Celou dobu jsem si říkal, že mu to nemohu tak lehce pustit a prohrát hladce. Zadarmo nerad dávám. Naštěstí se to ke mně začalo točit ve čtvrtém setu," řekl Košťál.

přehrát video
MČR ve stolním tenisu

Dvouhru žen ovládla jednička Vacenovská, která v opakování loňského finále zdolala Renatu Štrbíkovou 4:1. "My se spolu hodně dobře známe a je to o momentální formě, štěstíčku a herní pohodě. Po prohrané první sadě se to překlopilo na moji stranu. Začala jsem ji přehrávat a ona se už nedostala do tempa, dělala jednodušší chyby a hodně mi tak ulehčila cestu za vítězstvím," řekla Vacenovská.

Nejvíce se hráčka rakouského Lince Vacenovská zapotila v semifinále, v kterém porazila Danu Hadačovou 4:3, ale v rozhodující sadě odvrátila dva mečboly a set získala až poměrem 16:14. "Stejně jako jsem vyhrála já, mohla vyhrát ona. Nemyslím, že bych byla nějak lepší. Měla jsem i štěstí na prasátka," řekla Vacenovská.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.