ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Po bratrově triumfu vyzval Vitalij Kličko k souboji Haye

Velikost textu:

Düsseldorf (Německo) – Před zraky 50 tisíc diváků dusseldorfské arény, jen několik minut po bratrově obhájení titulů světového šampiona v těžké váze, vyzval Vitalij Kličko k souboji britského boxera Davida Haye. "Doufám, že mým příštím soupeřem bude právě on," řekl Vitalij Kličko v zaplněné Esprit Areně, jež si ještě užívala čerstvý triumf jeho mladšího bratra Vladimira nad Francouzem Jeanem-Markem Mormeckem. Ačkoliv Haye v říjnu ukončil kariéru, výzvu přes sociální síť Twitter přijal. Kvůli jeho požadavkům však prozatím není jisté, zda k souboji vůbec dojde.

Vitalij Kličko
Vitalij Kličko

Hayeovi hrozí trest za potyčku s dalším boxerem těžké váhy Dereckem Chisorou při tiskové konferenci po Vitalijově úspěšné obhajobě před dvěma týdny v Mnichově. Vzkaz Vitalije Klička však na dálku neodmítl. "Vitalij právě konečně souhlasil, že se se mnou utká. Řekl, že budu jeho příští soupeř. Připravte se, bude to rachot," uvedl na Twitteru. 

O případném termínu či místě konání nepadlo ve výrocích obou rivalů ani slovo a je vůbec otázkou, zda se uskuteční. Kličkův management totiž považuje za přehnané podmínky, které si Haye dosud kladl. Za zápas požaduje dva miliony liber (téměř 60 milionů korun) a polovinu příjmů z placeného televizního vysílání. "V zásadě máme zájem. Dokud ale bude Haye požadovat takové nesmyslné částky, nepřichází dohoda v úvahu," upozornil manažer bratrů Kličkových Bernd Bönte.  

David Haye
David Haye

Haye v minulosti nešetřil výpady na adresu ukrajinských bratrů a především před duelem s Vladimirem hýřil provokacemi, z utkání pak ale odešel poražen na body. V den svých 31. narozenin potom ukončil kariéru, ale už dlouho se objevují spekulace o jeho chystaném návratu, přičemž hlavní motivací je právě souboj s Vitalijem Kličkem.     

Ten je šampionem WBC, pásy všech ostatních významných organizací má v držení pětatřicetiletý Vladimir. V sobotu v Düsseldorfu bezpečně obhájil tituly WBO, WBA, IBF a IBO a publikum ve své druhé domovině potěšil padesátým knokautem v kariéře.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.