ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Vladimir Kličko knokautoval Mormecka už ve čtvrtém kole

Velikost textu:
aktualizováno 4. 3. 2012 09:32

Düsseldorf – Vladimir Kličko obhájil titul mistra světa v boxu těžké váhy organizací WBO, WBA, IBF a IBO. Pětatřicetiletý ukrajinský šampion dnes v Düsseldorfu knokautoval francouzského vyzyvatele Jeana-Marka Mormecka. Před 50 000 diváky ukončil zápas už ve čtvrtém kole. Mladší ze slavné bratrské dvojice ve svém 60. utkání v profesionálním ringu zvítězil už popadesáté knokautem, celkem vybojoval 57. vítězství. Přemožitele nenašel od dubna 2004. O čtyři roky starší Mormeck se chtěl stát prvním francouzským šampionem těžké váhy v historii. V 41. utkání v kariéře si ale připsal pátou porážku.

Vladimir Kličko s Jeanem-Markem Mormeckem
Vladimir Kličko s Jeanem-Markem Mormeckem

Ve svém dvacátém duelu o titul měl Kličko od prvních okamžiků převahu. O 17 centimetrů menší Mormeck se prakticky nedostal k žádnému úderu. Ukrajinec si jej držel levou rukou od těla a pokusy soupeře o přiblížení šikovně eliminoval tím, že se na něj zavěsil. Zápas tak byl často přerušován.

Aktivní Kličko ale také při každé příležitosti rozdával údery, už ve druhém kole poslal soupeře do kolen a došlo na první počítání. Ve čtvrtém kole pak přesným úderem přední levou rukou Mormeckem otřásl a vzápětí nekrytého soupeře poslal pravou k zemi. Rozhodčí vzápětí zápas ukončil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.