ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Golfové MS vyhrál Mahan, McIlroy nebude jedničkou

Velikost textu:

Marana - Mistrovství světa ve hře na jamky vyhrál Američan Hunter Mahan, který za vítězství získal prémii 1,44 milionu dolarů. V nedělním finále turnaje Match Play Championships na hřišti v arizonské Maraně porazil domácí golfista Roryho McIlroye ze Severního Irska, který se tak nestal světovou jedničkou ani nejmladším vítězem šampionátu v historii. Mahan si připsal čtvrtý titulu na okruhu PGA a druhý v rámci mistrovství světa. Před jamkovkou dokázal Mahan triumfovat v roce 2010 na turnaji Bridgestone Invitational.

Hunter Mahan
Hunter Mahan

Oba soupeři se do finále MS probojovali poprvé a lepší v něm byl devětadvacetiletý Mahan. Vedl od šesté jamky a duel mohl ukončit už na šestnácté jamce. Míček ale při jeho pokusu o birdie jen projel po hraně jamky. Zápas o titul tak vítěz rozhodl na předposlední jamce. "Pánové, je to nádherný pocit. Všechno mi vycházelo, jsem na sebe pyšný," řekl Mahan. "Nikdy jsem si neuměl představit, jak těžké je tady vyhrát, ale je to nádherné," dodal vítěz.

O sedm let mladší vítěz US Open McIlroy mohl v případě úspěchu sesadit z čela golfového žebříčku Angličana Luka Donalda, který vypadl v prvním kole. "Měl jsem to někdo hluboko v sobě, že mu chci překazit korunovaci," usmál se Mahan a dodal: "Ale on jedničkou brzy bude, o to nemám strach. Je mladý a hraje famózně."

Rory McIlroy
Rory McIlroy

Ztráta možnosti usednout poprvé na golfový trůn McIlroye netrápila. "Hrál jsem tady dobře, to je důležité. Když to vydržím dál, budu vyhrávat turnaje a s tím přijde i posun v žebříčku, ale nesmím na to myslet. Je třeba zůstat uvolněný," řekl. Nejmladším vítězem MS ve hře na jamky zůstal Američan Tiger Woods, kterému při triumfu v roce 2003 bylo 27 let.

Druhý hráč světa McIlroy v neděli dopoledne porazil v semifinále Leeho Westwooda a ve finále mu trochu chyběl šmrnc. "Zápas s Westwoodem pro měl byl v mé hlavě už finálový a možná mi vzal víc fyzických sil a psychické pohody, než jsem čekal, ale Hunter tady hrál nejlépe. Celý týden předváděl skvělý golf," řekl McIlroy. Třetí místo získal Američan Mark Wilson, který porazil Westwooda.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.