ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Judista Krpálek vyhrál v Praze turnaj světového poháru

Velikost textu:
aktualizováno 26. 2. 2012 19:30

Praha - Judista Lukáš Krpálek triumfoval na turnaji světového poháru v Praze. I přes dvouměsíční pauzu zaviněnou zraněním dokázal v kategorii do 100 kilogramů vyhrát všech šest zápasů a ve finále porazil Temuulena Battulgu z Mongolska, kterému patří 15. příčka ve světovém žebříčku.

Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek

Bronzový medailista z loňského mistrovství světa Krpálek si připsal šestý triumf ve světovém poháru a do světového žebříčku si připsal 100 bodů, které by mu měly pomoci udržet pozici mezi osmičkou nasazených pro olympijské hry v Londýně.

Krpálek v Praze uspěl, i když od prosince nezápasil, jelikož se potýkal se zraněním zad, které mu nedovolovalo ani pořádně trénovat. Do pražského turnaje tak šel téměř bez přípravy, ale před domácím publikem předvedl heroický výkon. Ve všech zápasech dominoval a vyhrál před časovým limitem na ippon. Nejprve zdolal Švýcara Flavia Orlika, následně Marokánce Mohameda Avídatiho, Bulhara Daniela Dičeva a Estonce Grigoriho Minaskina. V semifinále pak zdolal za 2:46 minuty Rusa Chajbulu Magomedova.

přehrát video
Lukáš Krpálek v Praze triumfoval

Lukáš Krpálek:

"Chtěl jsem před domácím publikem bojovat a bylo to super. Nečekal jsem, že bych mohl vyhrát, protože jsem měl pauzu a jsem rád, že to vyšlo takhle, že jsem tady udělal zlato. Doufám, že to takhle zopakuju na mistrovství Evropy v dubnu nebo na olympiádě."

Až ve finále bojoval celých pět minut s Battulgem a porazil ho 3:0. Krpálek si vychutnal ovace zaplněného hlediště a skandování svého jména. S Battulgou si díky výhře vyrovnal bilanci na 2:2. "Chtěl bych poděkovat publiku, protože bylo suprový. Když nastupoval Čech, tak bylo úžasný, jak všichni tleskali a řvali a jsem rád, že jsem se jim takhle odvděčil," řekl Krpálek, který měl v hledišti celou rodinu.

Na olympijských hrách v Londýně chce judista Lukáš Krpálek útočit na jednu z medailí a cestu za svým snem začal na jedničku. "Samozřejmě, můj cíl je medaile, moc bych si ji přál, udělám pro to všechno a doufám, že bude," věřil dvaadvacetiletý judista z USK Praha. "Určitě by medaile byla super, ale bude záležet, jak kdo přijede připravený a jaký bude los."

Českým reprezentantům se dařilo také v kategorii do 90 kilogramů, kde se hned tři vešli do nejlepší desítky. Michal Horák byl dokonce ve čtvrtfinále, kde ale podlehl Ludoviku Gobertovi z Francie a neuspěl ani v opravách. Výsledkem bylo 7. místo. Těsně za ním skončili na 9. pozici Michal Krpálek a Alexandr Jurečka. Český národní tým na turnaji dohromady získal zlato, jedno sedmé místo a tři devátá.

Výsledky turnaj SP v judu

Do 81 kg: 1. Imamov (Uzb.), 2. Gviniašvili (Gruz.), 3. Csoknyai (Maď.) a Otgonbaatar (Mong.), ...17. Musil, bez umístění Petr, Turek (všichni ČR).

do 90 kg: 1. D. Nišijama (Jap.),2. A. González (Kuba), 3. Gobert (Fr.) a Suljomin (Rus.), ...7. Horák,9. M. Krpálek a Jurečka (všichni ČR).

do 100 kg: 1. L. Krpálek (ČR), 2. Battulga (Mong.), 3. Filek (Pol.) a Maret (Fr.), ...bez umístění Hlaváček (ČR).

nad 100 kg: 1. Sasson (Izr.), 2. Brayson (Kuba), 3. Čo Ku-ham (Korea) a Okroašvili (Gruz.), ...bez umístění Pinta (ČR).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.