ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kličko obhájil titul WBC, Chisoru porazil na body

Velikost textu:
aktualizováno 19. 2. 2012 17:19

Mnichov - Čtyřicetiletý ukrajinský boxer Vitalij Kličko obhájil mistrovský pás profesionální organizace WBC. O dvanáct let mladšího Brita Derecka Chisoru v sobotu porazil ve vyprodané Olympijské hale v Mnichově na body i s poraněným levým ramenem. Kontroverzní předehru zápasu obstaralo páteční vážení, při němž dal Chisora svému soupeři facku. Souboj měl také skandální dohru, když se při tiskové konferenci Chisora popral se svým krajanem a bývalým šampionem Davidem Hayem, kterému pak vyhrožoval zastřelením.

Dereck Chisora a Vitalij Kličko
Dereck Chisora a Vitalij Kličko

I když se Britův tým Kličkovi několikrát za Chisorovo bezprecedentní chování omluvil, dostal zimbabwský rodák od organizace WBC pokutu 50 tisíc dolarů, což je deset procent jeho výdělku z utkání. Chisora navíc při představování boxerů v ringu plivl vodu do obličeje Kličkovu bratrovi Vladimirovi, rovněž světovému šampionovi. "Uznávám ho jako boxera, ale ne jako člověka. Přijel sice z Británie, ale džentlmen to není," kritizoval Vitalij Kličko svého soupeře.

Kličko v Německu žije, i proto bylo obecenstvo tradičně na jeho straně a projevilo se to už hlasitým pískotem při britské hymně. Nabuzený Chisora začal zhurta, na rozdíl od řady opatrnějších Kličkových protivníků donutil Ukrajince k pohybu a v ringu se odehrával na těžkou váhu neobvykle živý box.

Když to vypadalo, že o 15 centimetrů vyšší Kličko pomalu získává převahu, kontroval Chisora ve čtvrtém kole podařeným levým hákem a obhájce titulu byl viditelně rád, že přišla přestávka. Brit se snažil soupeře unavit, nedopřál mu ani chvilku oddechu a vysoké tempo zápasu ani s přibývajícím časem nepolevovalo.

Kličko: Výkonem si Chisora získal respekt

Chisora občas protivníka tvrdě zasáhl, jindy ho zase ani dvojitý kryt neuchránil od odplaty Kličkových pěstí. Na výhru na body se britský vyzyvatel spoléhat nemohl, musel začít riskovat, ale rozhodující úder zasadit nedokázal, i když se snažil až do posledního gongu. Kličko si závěr zápasu zkušeně ohlídal a jeho vítězství potvrdili všichni tři rozhodčí.

"Snažil se mě zasahovat na tělo, ale mám silné břicho. Nijak mi to neublížilo," konstatoval Ukrajinec. Britský boxer si po zápase z nepřátelské nálady v hale nic nedělal. "Dokud budou platit za to, aby se na ten sport mohli dívat, budu je mít rád," uvedl Chisora směrem k divákům a ihned vyzval Klička k odvetě. "Já už s ním boxovat nebudu," odmítl šampion.

Kličko připustil určité zklamání z výsledku. "Chtěl jsem toho drzouna knokautovat." Uvedl, že od čtvrtého kola ho omezovalo poraněné levé rameno. "Neměl jsem v levačce žádnou sílu," prohlásil Kličko. Vyšetření den po zápase odhalilo natrženou šlachu. Na operaci podle lékařů nemusí, šest až osm týdnů však nemůže trénovat. "Měl jsem z toho strach, protože mě ruka neposlouchala. Naštěstí není potřeba operace. Když jsem dokázal vyhrát s jednou rukou, tak mám ještě dost velkou rezervu munice. Proto ještě nekončím," uvedl Kličko.

Vzrušená atmosféra však neopadla ani po vyhlášení výsledku. Oba soupeři stáli se svými sekundanty v ringu nasupeně proti sobě a chvíli hrozilo, že by mohlo neplánovaně dojít i na třinácté kolo. Žádná další rána ale už nepadla a Kličko posléze v televizním rozhovoru uznal, že boxerským výkonem si u něho Chisora získal respekt. Ukrajinec vyhrál v profiringu 44. zápas z 46 a podesáté obhájil svůj mistrovský pás, který vybojoval v roce 2004 po vítězství nad Corriem Sandersem. Chisora si pohoršil bilanci na 15:3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.