ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Emmons má stříbro z ME, první medaili od Pekingu

Velikost textu:
aktualizováno 18. 2. 2012 21:10

Vierumäki (Finsko) - Česká puškařka Kateřina Emmons získala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní. Držitelka kompletní sady olympijských medailí nestačila pouze na Němku Sonju Pfeilschifterovou.

Kateřina Emmons
Kateřina Emmons

Osmadvacetiletá Emmons dosáhla na velké akci na první stupně vítězů od her v Pekingu, kde právě ve vzduchovce vyhrála a přidala bronz se sportovní malorážkou. Do její sbírky dnes přibyl v součtu s juniorskou kategorií po dvou zlatých, dvou stříbrných a jedné bronzové medaili už šestý kov z kontinentálního šampionátu.

Reakce Kateřiny Emmons:

"Byla jsem spokojená už ve chvíli, kdy jsem postoupila do finále. První polovina závodu totiž nebyla nic moc a musela jsem si dát pauzu, protože jsem působila jako ustrašený králík. Ve finále to ze mě spadlo a užívala jsem si to. Proto jsem spokojenější více s výkonem, který mě nakopne do další přípravy. Poznala jsem, že pokud to tak bude pokračovat, může to v další části sezony přinést znovu dobré výsledky."

Česká hvězda prošla do finále na děleném druhém místě s 398 body, které si třetím nejlepším finálovým nástřelem 104,2 udržela. S Pfeilschifterovou prohrála Emmons o šest desetin bodu, před třetí Andreou Arsovičovou ze Srbska měla náskok osmi desetin.

Navzdory výkonu Emmons, jež sbírala medaile už za svobodna pod jménem Kůrková, nedosáhly Češky na medaili v hodnocení družstev. K bronzovým Francouzkám chyběly triu Emmons, Adéla Sýkorová a Klára Bartošová dva body. Šampionát vyvrcholí v neděli vzduchovkou mužů a pistolí žen i s medailovou nadějí Lenkou Maruškovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.