ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Mistrovství Německa v pokeru ovládl Vojtěch Růžička

Velikost textu:
aktualizováno 14. 2. 2012 20:31

Rozvadov (Tachovsko) - Šestadvacetiletý Čech Vojtěch Růžička se stal vítězem hlavního turnaje German Championship of Poker (GCOP), mistrovství Německa v pokeru. Růžička si odnesl výhru ve výši přes tři miliony korun, sdělil Matyáš Poloch marketingový manažer rozvadovského King˙s Casina, kde se turnaj hrál. Šestý skončil Martin Staszko, nejúspěšnější český pokerový hráčem.

Vojtěch Růžička u finálového stolu
Vojtěch Růžička u finálového stolu

GCOP je prvním ročníkem pokerového festivalu. V šesti dnech se odehrálo 11 turnajů, jichž se zúčastnilo kolem 900 hráčů. V hlavním klání, které začalo v pátek a jehož všechny hry trvaly přes 26 hodin, soupeřilo 207 hráčů. Mezi účastníky byli hlavně Němci, Rakušané a Švýcaři, ale také 26 Čechů. Do finále postoupilo deset hráčů. Startovné činilo 2 500 eur (asi 62 500 Kč). 

Peníze si rozdělilo 27 nejlepších. Vítězný Růžička dostal přes tři miliony korun, druhý Srb okolo dvou milionů Kč. "Z deseti lidí jsem včera začínal ze zadních pozic. Na startu jsem byl sedmý až devátý, ale ti ostatní měli o dost víc. Na začátku bylo štěstí, že jsem něco dostal a udržel se ve hře. Pak mi chodily velmi dobré karty, vysoké páry, ale pak jsem měl v jedné hře smůlu, kdy jsem měl krále a prohrál jsem je. Přitom kdybych ještě toto vyhrál, tak jdu na průběžné první místo v šesti lidech a pak bych měl šanci vyhrát," uvedl vicemistr světa Staszko, kterého vyřadil právě Růžička.Šesté místo znamená pro Staszka v přepočtu asi 550 000 korun. O peníze mu ale prý nešlo, chtěl hlavně zvítězit. 

přehrát video
Na pokerovém mistrovství Německa kraloval Čech Růžička
Zdroj: ČT Ostrava

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.