ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Mistrovství Německa v pokeru ovládl Vojtěch Růžička

Velikost textu:

Rozvadov (Tachovsko) - Šestadvacetiletý Čech Vojtěch Růžička se stal vítězem hlavního turnaje German Championship of Poker (GCOP), tedy mistrovství Německa v pokeru. U finálového stolu sedělo deset hráčů. Růžičkovi, profesionálnímu hráči pokeru, na něj po výhře vyplatili přes tři miliony korun, řekl Matyáš Poloch, marketingový manažer King˙s Casina v Rozvadově, kde se turnaj hrál. Šestý skončil Martin Staszko, který v listopadu vyhrál 100 milionů korun v Las Vegas a je nejúspěšnějším českým pokerovým hráčem.

Vojtěch Růžička u finálového stolu
Vojtěch Růžička u finálového stolu

GCOP je prvním ročníkem pokerového festivalu. V šesti dnech se odehrálo 11 turnajů, jichž se zúčastnilo kolem 900 hráčů. V hlavním klání, které začalo v pátek a jehož všechny hry trvaly přes 26 hodin, soupeřilo 207 hráčů.

Startovné bylo 2 500 eur (asi 62 500 Kč). Jeho garantované price pool, tedy ceny, byly celkem 12,5 milionu Kč. Mezi účastníky byli hlavně Němci, Rakušané a Švýcaři, ale také 26 Čechů. Do finále postoupilo deset hráčů.

Peníze si rozdělilo 27 nejlepších. Vítězný Čech dostal přes tři miliony korun, druhý Srb okolo dvou milionů Kč. "To už člověku změní život," řekl Poloch. "Z deseti lidí jsem včera začínal ze zadních pozic. Na startu jsem byl sedmý až devátý, ale ti ostatní měli o dost víc. Na začátku bylo štěstí, že jsem něco dostal a udržel se ve hře. Pak mi chodily velmi dobré karty, vysoké páry, ale pak jsem měl v jedné hře smůlu, kdy jsem měl krále a prohrál jsem je. Přitom kdybych ještě toto vyhrál, tak jdu na průběžné první místo v šesti lidech a pak bych měl šanci vyhrát," uvedl vicemistr světa Staszko, kterého vyřadil právě Růžička.

Martin Staszko odchází poražen
Martin Staszko odchází poražen

Šesté místo znamená pro Staszka v přepočtu asi 550 000 korun. O peníze mu ale nešlo, protože chtěl vyhrát. Hrát v ČR je podle něj náročnější, protože pořád musí poskytovat rozhovory a lidé s ním chtějí mluvit, což ho zdržuje od hry.

GCOP se ve své první sezoně konalo sedmkrát, a to vždy v rozvadovském kasinu. King˙s Casino loni tento projekt vymyslelo. Dnes končí sedmý a tedy poslední festival první sezony. Letošní sezona začne 7. až 12. března. Všech šest festivalů bude opět v Rozvadově.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.