ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Gymnasta Konečný se kvalifikoval na olympiádu

Velikost textu:
aktualizováno 11. 1. 2012 17:17

Londýn - Sportovní gymnasta Martin Konečný si zajistil účast na olympijských hrách v Londýně. V druhé a poslední kvalifikaci víceboje, do které postoupil z říjnového mistrovství světa, mu k tomu stačilo i 58. místo. V redukovaném pořadí se totiž těsně vešel do postupové třicítky.

Martin Konečný
Martin Konečný

"Už to mám černé na bílém, jsem tam," řekl Konečný. Ještě dopoledne po soutěži nechtěl slavit, potvrzení postupu na olympiádu od mezinárodní federace FIG dostal až v podvečer. "Paráda! A teď nechci gymnastiku týden vidět," uvedl.

Konečný na předolympijské testovací soutěži v dějišti her obdržel za šest sestav celkovou známku 80,698 bodu, tedy zhruba o 1,5 bodu horší než na šampionátu v Tokiu. To mu v redukovaném pořadí stačilo na 28. postupové místo. "Cvičení bylo takový nervóznější než normálně, protože si člověk uvědomoval, o co jde. Ale nic jsem vyloženě nepokazil a nespadl. Jen mi rozhodčí na bradlech neuznali jeden prvek a hrazda byla v úvodu rozhozená, jinak dobrý," řekl Konečný.

Na olympijské hry pojede podruhé v kariéře, před čtyřmi lety v Pekingu startoval ve víceboji a nepostoupil z kvalifikace. "Teď budu přemýšlet o startu na hrazdě a v prostných, tam jsem schopen udělat vysoký známky. Start ve víceboji je spíš s otazníkem," uvažoval Konečný směrem k Londýnu.

O olympijské hry bude v Londýně ještě bojovat Kristýna Pálešová, v pátek pak ve skocích na trampolíně Zita Frydrychová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.