ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Váňa chce převzít závodiště v Pardubicích

Velikost textu:
aktualizováno 9. 1. 2012 19:00

Praha - Žokej Josef Váňa podal prostřednictvím své firmy Jovan nabídku městu na převzetí závodiště v Pardubicích. Osminásobný vítěz Velké pardubické chce dlouhodobý pronájem a navýšení dotace dostihu.

Josef Váňa
Josef Váňa

"Veškeré návrhy jsem podal jménem firmy Jovan, kterou vlastním s manželkou. Dáváme na stůl návrh na dlouhodobý nájem závodiště tak, že by mohlo městu jako jeho majiteli přinášet peníze. A nyní je tah na vedení města," řekl Váňa na dnešní tiskové konferenci v Praze, na které představil projekt své skupiny, se kterým se pokouší o převzetí pořádání dostihů na pardubickém dostihovém závodišti.

Váňa už na konci uplynulého roku navrhl, že s dalšími investory převezme závodiště k 30. lednu letošního roku, nebo odkoupí 51 procent akcií.

přehrát video
Váňa v Pardubicích

Dostihový spolek Pardubice, který provozuje závodiště a pořádá Velkou pardubickou, se potýká s velkou kumulovanou ztrátou, která se blíží výši základního jmění společnosti, jež činí 10,22 milionu korun. Valná hromada spolku zamítla v prosinci návrh města na navýšení základního jmění. Novým předsedou představenstva se od 23. prosince stal veterinář Vladimír Tlučhoř. Se spolkem ovšem Váňa spolupracovat nehodlá.

0Josef Váňa: Důrazně odmítám, že bych měl být spojován s firmou, která se značně podílela na stavu, v jakém závodiště dnes je, a nechci spolupracovat s lidmi, kteří ji vedli. Já tomuto projektu dávám své jméno s tím, že bychom začali na zelené louce. Věřím, že pardubické dostihy lze pořádat tak, aby to bylo výhodné pro pořadatele i pro město. A je na městu, jestli zvolí tuto variantu, nebo jinou.

Devětapadesátiletý Váňa, úspěšný žokej i trenér dostihových koní, by rád se svou skupinou pardubické dostihy zbavil zadluženosti a přilákal zahraniční konkurenci do Velké pardubické. Součástí plánů je snaha o navýšení dotace dostihu na 300 000 eur (asi 7,7 milionu korun) - letos byla dotace 4,5 milionu korun. "Jsme připraveni se s městem domluvit, jakmile o to bude zájem," řekl Váňa.

Akcionáří Dostihového spolku
Akcionáří Dostihového spolku

Podle majitele Jaroslava Boučka, který patří do skupiny podporující Váňovu iniciativu, je třeba ihned začít jednat. "Už dnes je šibeniční termín, ale v případě vůle města se vše dá zvládnout tak, abychom zabezpečili i letošní sezonu v rozsahu té minulé. Od příštího roku bychom plánovali rozvoj," řekl Bouček. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.