ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Judo bude na OH v Londýně pod českým dohledem

Velikost textu:

Londýn - Nejen sportovci budou reprezentovat Českou republiku na nadcházejících letních olympijských hrách v Londýně. Zajímavou pozici bude zastávat Vladimír Bárta, který byl jmenován technickým delegátem olympijských soutěží v judu. Judo, které patří do programu olympijských her od roku 1964, nabídne v Londýně celkem čtrnáct medailových disciplín. Po dobu sedmi soutěžních dnů se na olympijském tatami představí 386 judistů. Celé akci bude velet hlavní sportovní ředitel Mezinárodní federace juda Vladimír Bárta.

Olympijská hala pro judo
Olympijská hala pro judo

"Je to nejvyšší pozice z hlediska technického zařizování, určitě ne politická. A v organizování je olympiáda vrchol," říká Bárta. Soutěže juda v roce 2012 hostí londýnský areál s názvem ExCel, největší výstavní a kongresové centrum Londýna. Bude vůbec nejvytíženějším olympijským sportovištěm, uskuteční se zde 82 medailových soutěží.

"Myslím si, že judo bylo jedním z prvních vyprodaných sportů na olympiádě, zájem o něj je. Na místě bude deset tisíc lidí, ale olympiáda není o tom, kdo je na místě," dodává Bárta. České judo má pro olympijské soutěže už teď jistotu startu bronzového medailisty z mistrovství světa Lukáše Krpálka.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.