ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Baumrtová vybojovala další dvě zlata na mistrovství ČR v plavání

Velikost textu:
aktualizováno 17. 12. 2011 20:08

Chomutov - Simona Baumrtová, bronzová medailistka z nedávné Evropy, pořádně čeří vodu na domácím šampionátu v Chomutově. Ve čtvrtek vyhrála polohovou stovku v českém rekordu, včera získala další dva tituly a dnes vybojovala čtvrtou a pátou zlatou medaili. Přemožitelku dnes nenašla v závodě na 200 metrů motýlek ani na své oblíbené trati 50 metrů znak.

Simona Baumrtová
Simona Baumrtová

Rodačce z Chomutova Simoně Baumrtové domácí prostředí vysloveně prospívá. V pátečním finálovém závodě nejdříve jasně zvítězila v závodě na 200 metrů znak. Poté nastoupila k polohovému závodu na stejně dlouhé trati. Ani v tomto případě nedala soupeřkám šanci a v čase 2 minuty, 12 sekund a 74 setin si doplavala pro třetí zlatou medaili na zimním mistrovství České republiky.

"Je to můj osobní rekord, tak jsem hrozně ráda, že jsem ho zaplavala zrovna tady doma v Chomutově. Je škoda, že tady není Bára Závadová, nejlepší polohovkářka v České republice, která je teď na závodech v Americe a která by mě asi porazila. Dokázala bych se s ní ale víc vytáhnout. I tak jsem s časem spokojená," řekla šťastná Baumrtová.

Zlatá šňůra Baumrtové pokračovala i v sobotu

Právě na trati na 50 metrů znak získala Simona Baumrtová na letošním mistrovství Evropy bronzovou medaili. Roli favoritky potvrdila a doplavala si pro zlato. Svou všestranost následně doplnila v závodě na 200 metrů motýlek, ve kterém jasně zvítězila v čase 2 minuty, 13 sekund a 21 setin. 

Z šesti startů má Baumrtová zatím pět zlatých medailí. "Snažím se nesoustředit se hlavně na znak, i když ten má převahu v tréninku. Plavat jen jeden styl je ale hrozná otrava. Proto se snažíme i do těch polohovek. Jsem strašně ráda za motýlka, protože to je osobní rekord o čtyři vteřiny. Navíc jsem trochu nachlazená, takže je to super výkon," chválí své výsledky na domácím turnaji Baumrtová.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.