ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Ministerstvo ocenilo úspěšné české reprezentanty

Velikost textu:

Praha - Česká republika se v letošním roce může pyšnit ziskem celkem 129 medailí v olympijských sportech mezi seniory, juniory a handicapovanými. Mnoho z úspěšných sportovců dnes dostalo zlaté odznaky od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) na setkání v pražském Kaiserštejnském paláci.

Střelec Miroslav Januš přebírá ocenění ministerstva škosltví
Střelec Miroslav Januš přebírá ocenění ministerstva škosltví

"Dá se říci, že každý třetí den jsme se mohli těšit, že se nám něco podařilo. Mějte radost z výsledku, ze kterého se radují vaši nejbližší i celá republika," řekl Robert Změlík, olympijský vítěz desetiboje z Barcelony 1992, který ceny předával.

Pro ocenění si většinou přišli nadějní junioři. Mezi seniorskými hvězdami zářili bronzový z mistrovství světa v judu Lukáš Krpálek, dálková plavkyně Jana Pechanová nebo mistr světa ve fourcrossu Michal Prokop. Basketbalistka Eva Vítečková, která je v nominaci na nejlepší hráčku Evropy pro rok 2011, převzala ocenění za český titul USK Praha od Vysokoškolského centra sportu, které spadá pod MŠMT.

Cenu pro tým získali fotbalisté a oceněni byli i medailisté ze světových univerziád. Mezi handicapovanými sportovci nechyběli cyklista Jiří Ježek, který v neděli odlétá za přípravou do Austrálie, nebo zrakově postižená lyžařka Anna Kulíšková.

přehrát video
MŠMT ocenilo sportovce

Vzorem pro nadějné mladé sportovce může být střelec Miroslav Januš, který posbíral během své kariéry z evropských a světových šampionátů už 122 medailí. "Chce to talent a dřinu. Ale jak jsem viděl ty oceněné, všichni to už mají. Je tedy otázkou času, kdy mě doženou," pronesl s úsměvem úspěšný reprezentant ve střelbě na běžící terč.

"V mé době se taková sláva nedělala. Je dobře, že dáváte naději, to se mi líbí," uvedla sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská a mladé pozorně sledovala. Čáslavské se dostalo uznání v kategorii legend s dalšími olympijskými vítězi - oštěpařkou Danou Zátopkovou, kolegyní a sportovní gymnastkou Věrou Růžičkovou, dráhovým cyklistou Jiřím Dalerem a hokejistou Robertem Reichlem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.