ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Závadová vynechá domácí šampionát, poplave na exhibici v Atlantě

Velikost textu:

Praha - Plavkyně Barbora Závadová bude reprezentovat výběr Evropy na exhibici v Atlantě proti domácímu týmu Spojených států. Osmnáctiletá rodačka z Ostravy, která o víkendu skončila na mistrovství Evropy v dlouhém polohovém závodu těsně za medailistkami, proto vynechá republikový šampionát v Chomutově.

Česká plavkyně Barbora Závadová
Česká plavkyně Barbora Závadová

"Taková nabídka může přijít jen jednou za život. Byla bych blbá, kdybych to odmítla," řekla Závadová Českému rozhlasu. "Poplave se v pátek a v sobotu odpoledne. Je to spíš taková exhibice top týmu Američanů a výběr Evropy," dodala.

V Chomutově začne domácí mistrovství ve čtvrtek a právě souboj Závadové se Simonou Baumrtovou, jež na ME obhájila bronz na znakařské padesátce, měl být hlavním lákadlem. Nejúspěšnější české reprezentantky se tak utkají až na letním mistrovství.

"Mrzí mě, že tam Bára nebude. Je to škoda i pro celé mistrovství, protože je to výborná závodnice. Ale na druhou stranu jsem ráda, že tam nebude, mám tak šanci vyhrát polohovku na 200 metrů," reagovala s úsměvem Baumrtová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.