ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Mistrovství Evropy

Baumrtová byla v krátkém bazénu šestá na stovce

Velikost textu:

Štětín (Polsko) - Česká plavkyně Simona Baumrtová obsadila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu šesté místo na trati 100 metrů znak. V druhém dnu soutěží se tak postarala o zatím nejlepší výsledek české výpravy, o jednu pozici vylepšila čtvrteční výkony polohovkářky Barbory Závadové a prsařky Petry Chocové.

Plavání
Plavání

Dvacetiletá Baumrtová, jež vloni získala bronz na poloviční trati, dosáhla času 58,15 a za úspěšnou obhájkyní prvenství Darynou Zevinovou z Ukrajiny zaostala o 1,19 sekundy. Od bronzu dělilo českou reprezentantku 58 setin. Před rokem v Eindhovenu, kde skončila na stovce čtvrtá, by jí dnešní čas stačil na bronz. 

Štafeta kraulařek ve složení Sandra Kazíková, Aneta Pechancová, Barbora Závadová a Petra Klosová uzavřela desetičlenné finálové pole závodu na 4x50 metrů. Zvítězily Němky, v jejichž sestavě získala Britta Steffenová týmové zlato hodinu po triumfu na stovce.

Martin Verner na kraulařské stovce dnes nejprve postoupil časem 47,95 jako pátý do semifinále, v něm mu i výkon o 12 setin pomalejší stačil na finálovou desítku; byl devátý. Semifinále naopak bylo konečnou pro Petru Klosovou, jež na 200 metrů polohově skončila čtrnáctá, Martin Baďura byl v semifinále znakařské padesátky osmnáctý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.