ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Boxer Simakov zemřel na následky poškození mozku

Velikost textu:

Moskva – Sedmadvacetiletý ruský boxer Roman Simakov, který v pondělí zkolaboval v ringu během souboje proti Sergeji Kovaljovovi, zemřel na následky poškození mozku. Simakov od osudného utkání, v němž obhajoval titul organizace WBA pod záštitou asijské boxerské rady, nenabyl vědomí.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Pro Simakova, boxujícího v polotěžké váze, šlo o teprve druhou porážku během 21 utkání v profesionálním ringu. Vůbec poprvé prohrál po knokautu, když ho v sedmém kole Kovaljov zasypal sérií pravých a levých háků. Simakov opouštěl ring na nosítkách a byl převezen do nemocnice v Jekatěrinburgu.

Jak však potvrdila Ruská boxerská federace, Simakov v noci na dnešek zemřel. "Mohu říci jen to, že jsme zahájili vyšetřování jeho smrti v souvislosti s vyhodnocením postupu rozhodčího a lékařské péče, které se mu později dostalo," řekl představitel federace Igor Maruzov.

Simakov se ocitl na zemi již během šestého kola, ale vstal a byl schopen pokračovat v boji. Po zásazích na hlavu ale zápas o kolo později skončil. "Mým cílem bylo Simakova porazit v boxu, ne ho zabít," prohlásil Kovaljov. "Po čtvrtém kole jsem ale zaznamenal, že s ním je něco špatně. Můj poslední úder nebyl tak silný jako ten, kterým jsem ho trefil předtím," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.