ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Boxer Pála porazil Wilsona a připravuje se na Helenia

Velikost textu:

Praha – Jasně 3:0 na body porazil v Turecku český boxer Ondřej Pála Američana Wilsona a obhájil titul evropského šampiona v těžké váze organizace WBO. Navíc se ve světovém žebříčku posunul na 15. místo a od souboje o světový titul ho dělí jediný zápas. Pokud porazí světovou trojku Fina Helenia, nastoupí proti legendárnímu Vladimiru Kličkovi.

Boxer Ondřej Pála
Boxer Ondřej Pála

"Byl to velice náročný zápas. Boxovalo se znovu na dvanáct kol, takže fyzicky to bylo velmi vypjaté. Po strategické stránce jsem musel přesně dodržovat všechny pokyny trenéra, aby vše dopadlo, jak má, a to se i podařilo," řekl České televizi boxer Ondřej Pála.

"Vladimír Kličko je číslo jedna, Vitalij Kličko číslo dvě a Fin Helenius je číslo tři. Proto by to byla asi podobná taktická příprava jak na Vladimira. Jejich proporce jsou podobné, je to dvoumetrový borec, dokonce větší než Vladimir Kličko. Technicky je na tom Fin ale o poznání hůře, takže své slabiny má a boxovat s ním určitě půjde," osvětlil předzápasovou přípravu Pála.

Definitivně ale o přípravě zatím boxer mluvit nechce. "Ještě s ním boxovat nemám, až to přijde, tak to budeme řešit. Určitě budou ale velice platné sparingy s Heleniem v Rakousku. Z nich můžeme odvíjet taktiku," prohlásil Pála.

přehrát video
Rozhovor s Ondřejem Pálou
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.