ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Staszko si zahraje v Praze se sokem Heinzem v jednom týmu

Velikost textu:

Praha - Úspěšný třinecký hráč pokeru Martin Staszko se v prosinci představí na turnaji série European Poker Tour v Praze. Hrát bude ve stejném týmu jako jeho přemožitel z finále turnaje Světové série v Las Vegas Pius Heinz, sdělil Jan Hedvábný z propagačního oddělení týmu PokerStars.

Martin Staszko
Martin Staszko

Turnaj nazvaný European Poker Tour Prague v hlavním městě odstartuje v pondělí 5. prosince. Staszko se v něm představí v barvách svého nového týmu PokerStars PRO. Stane se tak druhým Čechem v profesionální pokerové "stáji", kde již působí zkušený Martin Hrubý.

Dalším novým přírůstkem týmu je Staszkův finálový soupeř z Las Vegas Heinz. "Oba hráči odehrají s logem největší světové herny už nadcházející turnaj, který se odehraje v pražském hotelu Hilton," sdělil Hedvábný.

Pius Heinz
Pius Heinz

Pražský turnaj potrvá od pondělí do soboty. Uskuteční se tam pokus o překonání Guinnessova světového rekordu v počtu hráčů současně hrajících on-line turnaj. Zúčastní se ho i Staszko a Hrubý. V úterý si pak proti sobě zahrají vítěz finále Světové série Heinz s bývalým slavným tenistou a dalším ze členů týmu PokerStars Borisem Beckerem.

Staszko hraje poker necelých pět let a za relativně krátkou dobu se dokázal probojovat až na vrchol. Jako mnozí další začínal na internetových serverech věnovaných pokeru a postupně se začal účastnit i "živých" turnajů, kde dosáhl svých dosavadních největších úspěchů. Po 11. místu na hlavním turnaji European Poker Tour ve francouzském Deauville přišel definitivní průlom druhým místem na turnaji v USA, kde porazil téměř 7 000 hráčů. Úspěch mu vynesl titul druhého nejlepšího hráče světa a zdaleka nejvyšší finanční výhru Čecha v pokerovém turnaji 98 milionů korun.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.