ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Čínská vzpěračka Čou Lu-lu vyhrála MS ve světovém rekordu

Velikost textu:
aktualizováno 13. 11. 2011 19:28

Paříž - Novou nejsilnější vzpěračkou světa je Číňanka Čou Lu-lu, která triumf na šampionátu v Paříži vyšperkovala novým světovým rekordem ve dvojboji. Třiadvacetiletá Číňanka vážící 130 kg vyhrála při svém debutu na MS nejtěžší kategorii nad 75 kg výkonem 328 kilogramů. Rekordní tabulky se měnily i v supertěžké kategorii mužů, v níž úspěšný obhájce zlata Íránec Behdad Salímíkordasíabí v trhu zvládl 214 kg. V součtu vzepřel jednadvacetiletý silák 464 kilogramů.

Čou Lu-lu
Čou Lu-lu

Čou Lu-lu překonala ve dvojboji o jeden kilogram sedm měsíců starý rekord Rusky Taťjany Kaširinové z mistrovství Evropy. Útěchou pro Kaširinovou po ztrátě titulu mistryně světa byl nový světový rekord v trhu 147 kg. V nadhozu ale dostala nad hlavu o sedm kilogramů méně než nová čínská šampionka.

Pařížské mistrovství vyvrcholilo večer supertěžkou kategorií mužů nad 105 kg bez nejlepšího českého vzpěrače Jiřího Orsága. Dvojnásobný medailista z letošního ME v Kazani si při nácviku trhu těsně před odjezdem do Francie poranil zápěstí a podrobil se drobnému operačnímu zákroku, aby byl v pořádku pro další kvalifikační boje o olympijské hry v Londýně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.