ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Thorpe se v Singapuru ani nekvalifikoval do finále

Velikost textu:
aktualizováno 5. 11. 2011 10:56

Singapur - Pětinásobný olympijský vítěz v plavání Ian Thorpe se ve svém comebacku na Světovém poháru v Singapuru nedokázal kvalifikovat do finále na trati 100 metrů motýlek. Slavný Australan obsadil až třetí místo ve své rozplavbě a časem 54,09 dosáhl jen na celkové jedenácté místo.

Australský plavec Ian Thorpe
Australský plavec Ian Thorpe

"Docela mě to naštvalo," přiznal Thorpe, jenž za nejlepším kvalifikačním časem Keňana Jasona Dunforda zaostal o více než dvě sekundy. "Jsem zklamaný, protože jsem očekával, že budu rychlejší, a také se mi nezdály nějaké věci na mé technice," dodal jedenáctinásobný mistr světa.

Thorpe se v krátkém bazénu v Singapuru vrátil k závodění po pěti letech a v pátečním polohovém závodu na 100 metrů obsadil sedmou pozici. Devětadvacetiletý Australan se příští týden představí v úterý v Pekingu a o víkendu v Tokiu.

Thorpe doufá, že své časy zlepší. "Pokud v Tokiu nebudu rychlejší, hodně mě to znechutí, protože od sebe v současné době očekávám lepší výkony," uvedl Thorpe, jenž by se v japonské metropoli mohl poprvé po návratu představit na své oblíbené kraulařské trati.

Australská kvalifikace pro olympijské hry v Londýně, kam se Thorpe touží dostat, se koná v březnu v Adelaide.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.