ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Hopkins zůstal po kontroverzní prohře boxerským šampionem

Velikost textu:

Los Angeles - Šestačtyřicetiletý Američan Bernard Hopkins se může nadále pyšnit titulem nejstaršího mistra světa v boxu. Organizace WBC mu vrátila mistrovský pás v polotěžké váze, který mu v sobotu po kontroverzním duelu v Los Angeles sebral Chad Dawson. Ten Hopkinse hodil na zem a vykloubil mu rameno.

Boxer Bernard Hopkins po zranění nemohl v zápase pokračovat
Boxer Bernard Hopkins po zranění nemohl v zápase pokračovat

Hopkins zůstal v ringu ležet na konci druhého kola, nemohl pokračovat a sudí za vítěze prohlásil Dawsona technickým k.o. Proti výsledku podal poražený boxer protest. Představitelé WBC po zhlédnutí videozáznamu verdikt zpětně změnili na remízu.

Hopkins se také obrátil na sportovní komisi státu Kalifornie, aby rozhodla, jak bude zápas počítán do jeho osobních statistik. Z 61 duelů má aktuálně na kontě 52 vítězství (z toho 34 k.o.), pět porážek, tři remízy a jeden výsledek z roku 1998 se nepočítal. Titul v polotěžké váze obhájil dvacetkrát, což je rekord.

Na kontě však nemá jen sportovní úspěchy. V mládí byl odsouzen k 18 letům vězení za několik těžkých trestných činů a odseděl si pět let. Do historie boxu se zapsal tím, že jako první dokázal sjednotit tituly čtyř velkých organizací IBF, WBC, WBA a WBO, což se mu povedlo ještě ve střední váze.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.