ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Haye dodržel slib – definitivně končí s boxem

Velikost textu:

Londýn - Bývalý profesionální boxerský mistr světa v těžké váze David Haye ukončil kariéru. Britský boxer tak dodržel slib, že definitivně opustí ring v den svých 31. narozenin, které slaví právě dnes. Nyní se chce prosadit jako herec. Haye naposledy boxoval v červenci s Ukrajincem Vladimirem Kličkem, se kterým prohrál na body a přišel o mistrovský pás organizace WBA. Chtěl se pak ještě utkat s jeho starším bratrem Vitalijem, ale promotéři nenašli společnou řeč.

David Haye
David Haye

"Škoda. Nic bych si nepřál víc než Vitalije knokautovat. Ale na dohodu měli tři měsíce, předstírali, jak moc ten zápas chtějí, a ve skutečnosti neudělali vůbec nic," řekl Haye.

Zprávy o konci jeho kariéry se objevily už v úterý, kdy britská boxerská rada oznámila, že Haye nepožádal o obnovení licence. "Když včera hodiny odbily půlnoc, moje boxerská kariéra skončila," prohlásil dnes Haye. "Už když jsem si jako desetiletý kluk poprvé navlékl rukavice, řekl jsem si, že právě v tenhle den toho nechám," dodal.

Mezi profesionály strávil devět let s bilancí 25 vítězství a dvou porážek. V těžké váze boxoval až poslední tři roky, předtím byl mistrem světa v polotěžké váze. "A ty dva tituly ze mě udělaly jednoho z nejlepších britských boxerů v historii," dodal tradičně výřečný Haye.

Prestižní titul v těžké váze získal v roce 2009 po památném vítězství nad ruským obrem Nikolajem Valujevem. Dvakrát ho pak obhájil, než přišla prohra s Vladimirem Kličkem. "Sice jsem si nesplnil sen o sjednocení titulů, ale aspoň jsem do téhle váhy dokázal přinést nějaké vzrušení, což bylo zoufale potřeba. A s tím můžu být spokojený," konstatoval.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.