ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Američanka Wieberová je královnou gymnastického víceboje

Velikost textu:

Tokio - Americká sportovní gymnastka Jordyn Wieberová získala při svém premiérovém startu na mistrovství světa po zlatu v soutěži družstev také titul ve víceboji. Šestnáctiletá tahounka vítězného týmu USA porazila v Tokiu těsně Rusku Viktorii Komovovou. Třetí skončila Číňanka Jao Ťin-nan. Wieberová nasbírala 59,382 bodu a vyhrála přesto, že chybovala na bradlech a prostných. Komovovou předstihla o pouhých 0,033 bodu a stala se šestou Američankou v historii, která získala nejcennější titul na MS.

Medailistky gymnastického víceboje
Medailistky gymnastického víceboje

Pozdější vítězka po nepovedených bradlech ztrácela na ruskou soupeřku půl bodu a vypadalo to, že se bude muset spokojit se stříbrem. Mimořádně vydařená kladina ji však vrátila do hry, a i když opět mírně zaváhala v závěrečných prostných, vybojovala těsné vítězství. "Myslela jsem si, že to bude jen stříbro. Jsem strašně překvapená," uvedla Wieberová, jež se po vyhlášení konečných výsledků štěstím rozplakala.

Komovová sice byla jedinou gymnastkou z nejlepší pětice, která neudělala chybu, na druhou příčku ji však srazila nižší obtížnost cviků. "Jsem hrozně zklamaná a naštvaná," řekla Ruska, které se nepovedlo navázat na loňský triumf krajanky Aliji Mustafinové, jež si na dubnovém ME poranila kolenní vazy a v Tokiu startovat nemohla.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.