ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

České raftařky se staly absolutními mistryněmi světa

Velikost textu:

Turrialba (Kostarika) - Na světovém šampionátu v raftingu v Kostarice čeští vodáci potvrdili, že patří k absolutní špičce i v závěrečné disciplíně. Po dvou titulech ze slalomu přidali do sbírky další medaile ve sjezdu a české vodačky se staly absolutními mistryněmi světa.

Posádka českých raftařek
Posádka českých raftařek

Mužská posádka Tomi Remont vyrážela v první vlně společně s japonskými profesionály, kteří se hned po startu utrhli. Po šestačtyřiceti minutách se nakonec v cílové peřeji ukázala jako první japonská loď. Češi sice skončili šestí, ale v celkovém hodnocení šampionátu získali titul vicemistrů světa.

"V takovém počasí nejsme zvyklí jezdit. U nás takové vedro není, k tomu ta délka tratě a vlhkost, to dohromady dělá tu trať obtížnou. Jízda tady v pralese je něco úplně jiného než jízda u nás v Evropě," hodnotil nástrahy řeky Pacuare člen stříbrné posádky Zdeněk Bozděch.

přehrát video
MS v raftingu

Prostějovské ženy mířily do závodních peřejí v roli průběžně vedoucí posádky šampionátu a i po hodině hry rozezvučel český raft zvukový signál jako první. České vodačky tak mohly slavit svůj druhý titul a zároveň se staly absolutními mistryněmi světa. "Dokázali mse setřást tu smůlu, která nás provázela a zaslouženě jsme vyhrály," radovala se čerstvá šampiónka Hana Kaňkovská.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.