ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Skandál: Ázerbájdžán chtěl koupit zlato z OH 2012 v boxu

Velikost textu:

Londýn - Mezinárodní asociace amatérského boxu (AIBA) čelí obvinění z korupce. Jedna z jejích dceřiných společností World Series Boxing dostala devět milionů dolarů (165 milionů korun), aby Ázerbájdžánu zajistila dvě zlaté medaile na olympijských hrách příští rok v Londýně. Informoval o tom server BBC.

Londýnské olympijské medaile
Londýnské olympijské medaile

Prezident AIBA Wu Ching-kuo označil obvinění za nesmyslné, přesto se ho rozhodl vyšetřit. "Budeme se tím okamžitě zabývat, protože pro tyhle věci máme v AIBA nulovou toleranci," uvedl tchajwanský funkcionář.

World Series Boxing sice peníze z Ázerbájdžánu skutečně dostala, podle AIBA nešlo však o úplatek, ale o obyčejnou komerční transakci. "Jakákoliv obvinění, že by za peníze měli dostat zlaté medaile na olympiádě v roce 2012, jsou nepravdivá," stojí v prohlášení asociace.Mezinárodní olympijský výbor vyzval BBC, aby AIBA poskytla všechny dostupné důkazy o údajné korupci. "Všechna obvinění z uplácení bereme velmi vážně. Proto by BBC měla AIBA a naší etické komisi předat jejich důkazní materiály, abychom mohli rozhodnout o dalším postupu," prohlásil mluvčí MOV Mark Adams.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.