ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Konečný si s Dzinzirukem o titul nezaboxuje

Velikost textu:

Praha - Boxer Lukáš Konečný se o titul profesionálního mistra světa organizace WBO s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem 30. září neutká. Jeho soupeř duel, který se měl konat v Brně, ze zdravotních důvodů zrušil. Existuje ale varianta, že Konečný bude ve stejném termínu v Kajot aréně boxovat o titul v lehké střední váhové kategorii s jiným soupeřem.

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný

"Teď probíhají velmi rychlá zákulisní jednání. Je ale velmi reálné, že budu boxovat s náhradním soupeřem o plnohodnotný titul mistra světa," uvedl Konečný na svých oficiálních internetových stránkách.

"Asociace WBO však musí někoho vybrat, odsouhlasit, ten dotyčný musí být v přípravě a především musí asociace WBO odebrat titul šampiona Dzinzirukovi," doplnil nejlepší český profesionální boxer současnosti, kterého nečekaná zpráva zaskočila.

Konečný je v přípravě na životní zápas již několik měsíců. "Zároveň by to bylo velmi obtížné pro pořadatele, kteří této akci věnovali spoustu času, je prodáno mnoho vstupenek a například jsou i podepsány smlouvy s televizemi," podotkl Konečný.

Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa se s Dzinzirukem už jednou o světový titul utkal, v dubnu 2008 s ním v Drážďanech prohrál na body. Podle řady odborníků však neoprávněně. I proto se Konečný těšil na odvetu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.