ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Valldemoso vyhrál poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou

Velikost textu:

Pardubice – Sedmiletý ryzák Valldemoso v sedle s Dušanem Andrésem vyhrál závěrečný čtvrtý kvalifikační dostih pro Velkou pardubickou. V Ceně společnosti France Car měl nakonec pouze osm místo deseti soupeřů, z nichž jen čtyři ještě nesplnili kvalifikační podmínky.

Kvalifikační dostih pro Velkou pardubickou
Kvalifikační dostih pro Velkou pardubickou

Pole se drželo pohromadě až k malým zahrádkám, kde padl jeden z uchazečů o účast ve Velké pardubické Polar Pond, na anglickém skoku skončily ambice Dobyvatele a ze startovního pole ještě odpadl Imbir, který také potřeboval přejít kurz dostihu bez chyby.

Výběh na travnatý ovál sliboval dramatický boj, protože špici tvořili hned čtyři koně. Z nich si Valldemoso vypracoval mírný náskok, na druhém místě Karlsbad přespurtoval dvojnásobnou vítězku Velké pardubické z let 2007 a 2008 Sixteen, kterou vedl žokej Josef Bartoš. Čtvrtý doběhl pod Josefem Váňou mladším Grilias a získal právo startu ve "Velké".

Dostih měl smutnou dohru, protože před poslední překážkou při výběhu do cílové rovinky měl pád favorizovaný Chenonceau a kvůli zlomenině nohy musel být utracen.

přehrát video
Valldemoso vyhrál čtvrtý kvalifikační dostih
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.