ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Vabroušek ladí formu na Ironman, půlmaraton doběhl čtvrtý

Velikost textu:

Praha – Třiatřicátý ročník nejslavnějšího triatlonového závodu Ironman se pomalu blíží. A na startu 8. října nebude chybět ani dlouholetá česká jednička Petr Vabroušek. O víkendu absolvoval jeden z posledních domácích běžeckých testů Půlmaraton Moravským krasem a s dosaženým výsledkem byl nadmíru spokojen. Pobírá totiž jednu z povolených dopingových látek – nedávno se mu narodila dcerka.

Triatlonista Petr Vabroušek
Triatlonista Petr Vabroušek

Podobně hodně dobře jsem na tom byl i před 12 lety, kdy se mi narodil Filip. Proto určitě očekávám skvělý výsledek," věří si osmatřicetiletý Petr Vabroušek. Na startu Ironmana v říjnu se objeví už po třinácté v řadě a navzdory stoupajícímu věku chce opět pořádně zabodovat. "Jsem psychicky připraven daleko lépe než kterýkoliv rok předtím," dodal.

Svou formu Vabroušek dokázal i při souboji se specialisty běžci na trati Půlmaratonu v Moravském krasu. Za vítězným Mulugetou Serbesou z Etiopie v neděli obsadil v absolutním pořadí čtvrtou příčku v čase 1 hodina a 17 minut.

přehrát video
Vabroušek se chystá na Ironman 2011

S dosaženým časem byl pražský rodák maximálně spokojen. "Myslím si, že i vzhledem k teplotě, která tady panovala, by to na Havaji mohlo klapnout," prohlásil závodník, který jen den před půlmaratonem absolvoval závod horských kol ve Zlíně.

Petr Vabroušek nebude na Havaji jediným českým sportovcem. Spolu s ním se na start postaví závodnice Lucie Zelenková, která nyní trénuje v Jihoafrické republice. Vicemistryně Evropy si rovněž věří a hodlá útočit na medailové pozice.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.