ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Konečný musí shazovat více jak kilogram týdně

Velikost textu:

Brno – Devět kilogramů musí v průběhu šesti týdnů shodit český profesionální boxer Lukáš Konečný, který se 30. září v brněnské hale Rondo střetne v lehké střední váze o titul mistra světa organizace WBO s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem. Jeho váha by se měla pohybovat do 68,95 kilogramu. K dosažení svého cíle má český boxer dvě cesty. Buď snížit hmotnost odstraněním vody z těla, nebo se dostat do váhy na úkor svalové hmoty.

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný

"Myslím si, že už nyní nejsem tlustý. Ztrácet svalovou hmotu se mi nechce. Nebude to legrace," řekl Konečný na dnešní tiskové konferenci v Brně. Starosti s hmotností jsou v případě dvojnásobného bronzového medailisty z amatérského mistrovství světa před zápasy již tradicí. V poslední době mu pomáhá speciálně připravovaná strava od jedné pražské firmy. "Jím jen to, co mi nachystají. Na tréninky to stačí, energeticky jsem v pohodě. Doufám, že kila ze mě spadnou," uvedl boxer.

Lékařské vyšetření ukázalo, že bez tuku má Konečný hmotnost 72,5 kg. Musí se dostat však o další tři kila pod tuto hranici. V minulosti už shazoval i patnáct kilogramů. Ale podotýká, že tenkrát byl tlustý a také mladý. Proto šlo všechno mnohem lépe. "Poslední dobou je pro mě šest kilo to, co v minulosti dvanáct."

Lukáš Konečný k zápasu s Dzinzirukem

"Jsem připravený na to, že tento zápas pro mě bude za málo peněz. Stěžejní je, že budu boxovat v domácím prostředí, kde bych mohl vyhrát. Živím rodinu, ale nezblázním se, když nebudu tentokrát tolik zaplacený a vyhraji. Protože potom budou dobře honorovány další zápasy. A výsledek se promítne i do příjmů od sponzorů."

Místo kalorických pochutin pojídá suché kuře nebo rybu, nízkotučné tvarohy, jogurty a zeleninu. I když na dnešní oběd se těšil, neboť na něj čekala krabička s tuňákem a rýží. "Je to moje práce. Proto jí musím všechno podřídit a dva měsíce jíst stravu z krabiček. Čím více se zápas blíží, tím je příprava i shazování váhy ostřejší. Už se těším na to, až budu mít zápas za sebou," přiznal Konečný.

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný

Nejúspěšnější český profesionální boxer současnosti se s Dzinzirukem utkal už v roce 2008 v Drážďanech, kde duel o titul mistra světa prohrál a cítil křivdu. "Moje porážka byla těsná. Zápas organizovala soupeřova stáj a měl jsem pocit, že rozhodčí Dzinzirukovi nadržovali," vrátil se o tři roky zpět a vysvětlil, proč má velkou motivaci v brněnské odvetě.

"Soustředím se na výhru. Velmi příjemné by bylo, kdyby se to podařilo po k.o. hned v prvním kole. To bych si ušetřil spoustu práce. Pro diváky by bylo zase nejlepší, kdybych vyhrál po k.o. v poslední minutě. Nejreálnější variantou je, že zápas skončí vítězstvím jednoho z nás na body," konstatoval Konečný.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.