ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Plavkyně Závadová: Mám strach, abych nebyla rychlokvaška

Velikost textu:

Ostrava - Na životní úspěch dosáhla při nedávném plaveckém mistrovství světa v Šanghaji osmnáctiletá česká reprezentantka Barbora Závadová. Její výkon na šampionátu vyrazil dech trenérům, expertům i jí samotné. Vycházející ostravská hvězda v rozplavbě bezmála o pět vteřin posunula svůj český rekord na 400 metrů polohový závod, ve finále obsadila sedmé místo a zajistila si start na olympijských hrách v Londýně.

Barbora Závadová
Barbora Závadová
Otevřít galerii
 • Barbora Závadová autor: Clive Rose, zdroj: Getty Images Sport https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2766/276579.jpg?1323626778
 • Plavání autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2755/275500.jpg?1312114359

Rekordní čas 4:36,96 nečekala Závadová ani ve snu. "Času si moc cením, překvapil všechny kolem i mě. Chtěla jsem se pokusit o olympijský limit, ale nevěřila, že se dostanu až do finále. Teď mám všechno, prostě stoprocentní spokojenost," radovala se Závadová.

Barbora Závadová:

"Teď mám trochu strach, abych nebyla taková rychlokvaška, abych to dokázala zopakovat a třeba i překonat. Pět sekund je hrozně moc."

Účastí na letních hrách v Londýně si však plní svůj dětský sen. Olympiádu staví Závadová na vrchol všeho. "Strašně moc to pro mě znamená. Dostat se na olympiádu, to je opravdu splněný sen," tvrdila. "Na druhou stranu se trochu bojím, aby ode mě nebyla dost velká očekávání. Furt si připadám strašně malá na to, aby se mluvilo o medaili, a i ty ostatní holky zase budou za rok rychlejší," upozornila Závadová.

Výsledkem v Šanghaji jasně nalajnovala svůj sportovní program na nejbližší rok. Celé tréninkové úsilí už bude směřováno čistě k Londýnu. A Závadová chce s trenéry zapracovat i na kraulu, který je prý zatím nejslabším článkem. "Ulítl nám v době, kdy jsme se soustředili na prsa. Teď na tom musíme zapracovat," řekl trenér Vítězslav Hartmann.

Od vody si chce Závadová odpočinout

Relaxovat bude česká plavkyně v rodinném kruhu, s kamarády nebo aktivním pohybem. "Objedu babičky, sejdu se s kamarády, s rodinou plánujeme menší výlet. Určitě si i zacvičím a zasportuju, ale vodu teď nechci vidět. Potřebuju se do ní zase těšit," podotkla Závadová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.