ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Alirezají neplaval kvůli politice. Byl prý unavený

Velikost textu:

Šanghaj - Politika nebyla podle íránského plavce Muhammada Alirezajího důvodem, proč nenastoupil do závodu na mistrovství světa v Šanghaji se soupeřem z Izraele. S odstupem dvou dnů Alirezají tvrdí, že v nedělní rozplavbě na 100 metrů prsa chyběl proto, že do Číny přicestoval na poslední chvíli a byl unavený. Alirezají už potřetí na velké mezinárodní akci odmítl plavat v jednom bazénu s izraelským soupeřem. Tentokrát se měl v jedné z vedlejších drah objevit Gal Nevo.

Plavání
Plavání
Otevřít galerii
 • Plavání autor: Peter Dejong, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2129/212820.jpg?1290714219
 • Plavání autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nebyla v tom politika. Přiletěl jsem pouhý den před závodem, protože jsem musel čekat na vízum. Byl jsem unavený a ospalý," řekl poté, co absolvoval rozplavbu na poloviční prsařské trati.

Alirezají už v roce 2008 odstoupil ze závodu na olympijských hrách v Pekingu kvůli izraelskému soupeři Tomu Beerimu. Mezinárodní olympijský výbor tehdy uznal vysvětlení, že íránský sportovec onemocněl. V rozplavbě odmítl ze stejného důvodu závodit i na posledním šampionátu před dvěma lety v Římě.

Všechno to je nicméně podle jeho vysvětlení jen shoda okolností. Dnes tvrdil, že nemá problém s Izraelci závodit. "Na juniorském mistrovství světa jsem proti nim také plaval," řekl Alirezají.

Plavecká federace FINA vyzvala íránský tým o vysvětlení. Samotný Nevo představitele FINA vyzval, aby vyvodili důsledky. "Je to nepříjemné pro celý šampionát. Mně osobně to ale nevadí," reagoval izraelský plavec, jehož zemi Írán neuznává.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.