ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Američané i s Phelpsem si doplavali jen pro bronz

Velikost textu:
aktualizováno 24. 7. 2011 14:44

Šanghaj - První mistrovské tituly získali na mistrovství světa v Šanghaji na kraulové čtyřstovce Korejec Pak Te-hwan a Italka Federica Pellegriniová, která porazila olympijskou vítězku Rebekku Addlingtonovou z Velké Británie o více než dvě sekundy. Závody kraulařských štafet na 4x100 metrů vyhráli Australané a Nizozemky, americká čtveřice s fenomenálním Michaelem Phelpsem na prvním úseku doplavala pro bronz. Poprvé od diskvalifikace své polohové štafety na MS 2007 v Melbourne tak kvarteto USA na velkých závodech nezvítězilo.

Michael Phelps
Michael Phelps
Otevřít galerii
 • Michael Phelps autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/290/28962.jpg?1214805980
 • Federica Pellegriniová autor: Wong Maye-E, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Park Tae-hwan autor: Eugene Hoshiko, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nezačali jsme tady tak, jak jsme si představovali. Je to škoda, ale snad budeme mít o to větší motivaci v dalších závodech," řekl zklamaný Phelps, který na prvním úseku štafety prohrál s Australanem Jamesem Magnussenem o více než půl sekundy. "Říkal jsem ale, že chci být rychlejší než loni, a byl jsem rychlejší než loni," dodal čtrnáctinásobný olympijský vítěz.

Ani další vylepšení českého rekordu nepomohlo plavkyni Barboře Závadové do finále polohové dvoustovky. Časem 2:14,03 skončila patnáctá. Osmnáctiletá Závadová překonala v dopoledních rozplavbách svůj dva týdny starý český rekord z mistrovství republiky v Praze o půl sekundy. V semifinále posléze ubrala dalších pět setin, k postupu mezi elitní osmičku by však musela zrychlit ještě o více než dvě vteřiny.

přehrát video
MS v plavání 2011 Čína
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.