ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Ježek a Hilgert obsadili v SP vodních slalomářů třetí místo

Velikost textu:

L'Argentiére-la-Bessée (Francie) – Kajakář Luboš Hilgert a kanoista Stanislav Ježek obsadili shodně třetí místo v druhém dílu světového poháru vodních slalomářů ve francouzském L'Argentiére-la-Bessée. Soutěž kanoistek ovládly Australanky, které při vítězství Jessiky Foxové obsadily kompletní stupně vítězů. Do finále neprošla Kateřina Hošková, která v semifinále neprojela dvě branky a byla šestnáctá. Kvalifikaci kajakářek vyhrála talentovaná Kateřina Kudějová, spolu s ní postoupily do nedělního semifinále Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková i Eva Ornstová. Všechny tři české lodě budou v semifinále kategorie C2.

Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
Otevřít galerii
 • Luboš Hilgert zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2688/268755.jpg?1346505944
 • Kanoista Stanislav Ježek zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bronzový medailista z MS 2006 v Praze Ježek navázal na umístění na stupních vítězů z minulého víkendu v Tacenu, kde byl druhý. Čtyřiatřicetiletý kanoista zajel ve finále na řece Durance čistou jízdu a ztratil na vítězného Mateje Beňuše ze Slovenska 2,47 sekundy. Druhý byl Španěl Ander Elosegi, jenž s dvěma trestnými sekundami za dotyk branky zaostal za premiérovým vítězem závodu SP 1,72 sekundy.

Deváté místo obsadil Tomáš Indruch, který sice zajel ještě rychlejší čas než v pátečním semifinále, v němž byl druhý, ale soupeři zrychlili také. Držitel bronzu z ME v L'Argentiére-la-Bessée před pěti lety navíc přidal čtyři trestné sekundy za "šťouchy", celkem ztratil 7,24 vteřiny. Již postupem do finále nicméně pětatřicetiletý Indruch potvrdil svou nominaci na mistrovství světa v Čunovu.

Hilgert na vrchol nedosáhl kvůli penalizaci

Čtyřiadvacetiletému Hilgertovi chybělo k premiérovému triumfu v seriálu 1,11 sekundy. Syn dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové si připsal už na čtvrté brance dvousekundovou penalizaci, čistou jízdu nicméně nepředvedl ani Slovinec Peter Kauzer. Ten zopakoval své vítězství z Tacenu s náskokem 25 setin před Španělem Samuelem Hernanzem, jenž jako jediný z tria na stupních vítězů zajel bez dotyku.

Dvě trestné sekundy si ve finále připsal bronzový medailista z červnového ME v Seu Jiří Prskavec a obsadil šesté místo se ztrátou 3,09 na Kauzera. V semifinále, jež bylo kvůli extrémně silnému větru přeloženo z pátečního podvečera na dnešní dopoledne, těsně neuspěl Vavřinec Hradílek. Na jedenácté pozici ztratil na poslední postupové místo 35 setin sekundy. Vít Přindiš byl dvacátý, Michal Buchtel jednatřicátý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.