ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Tyson a Stallone jsou v boxerské Síni slávy

Velikost textu:

Canastota – Do mezinárodní boxerské Síně slávy vstoupily dvě legendy: Američan Mike Tyson a herec Sylvester Stallone, filmový představitel a scenárista Rockyho. Čtyřiačtyřicetiletý Tyson v děkovné řeči vzpomínal především na svého trenéra Cuse D'Amata a dojetím proslov ani nedokázal dokončit. "Buď tady budu pro smích, nebo se z toho rozbrečím," varoval předem rodák z Brooklynu. Na jeho slova málem došlo, když začal vykládat o svém setkání s D'Amatem, který se pak stal po smrti Tysonovy matky jeho opatrovníkem v 16 letech.

Sylvester Stallone a Mike Tyson
Sylvester Stallone a Mike Tyson
Otevřít galerii
 • Sylvester Stallone a Mike Tyson zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2632/263196.jpg?1307954187
 • Mike Tyson zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2632/263198.jpg?1307954224

"Všechno to začalo, když jsem poznal Cuse a Bobbyho Stewarta (sociálního pracovníka a fanouška boxu, který oba seznámil). Byl jsem zrovna v polepšovně, protože jsem pořád okrádal lidi," uvedl Tyson, jenž trénoval pod vedením D'Amata v Catskill nedaleko Canastoty, kde sídlí boxerská Síň slávy.

Když pak mluvil o svých vzorech, musel na chvíli udělat pauzu a z davu se ozvaly výkřiky: "Do toho, Miku!" D'Amato zemřel v roce 1985 a nedožil se ani prvního velkého Tysonova úspěchu. O rok později jeho svěřenec knokautoval ve druhém kole Trevora Berbicka a stal se ve 20 letech nejmladším světovým šampionem v těžké váze všech dob.

O dvacet let starší Stallone nešetřil sentimentem už ve svých filmech o fiktivním boxerovi Rockym Balboovi. První z nich, který natočil v roce 1976, si vysloužil deset nominací na Oscara a tři ceny získal. "Občas jsem psal věci, které mohly vypadat trochu sentimentálně, ale opravdu si myslím, že nezáleží, jak tvrdě udeříte. Hlavní je dokázat jít dál, když dostanete ránu. To je v životě rozhodující," uvedl Stallone.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.