ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Kajakář Prskavec má bronz z ME

Velikost textu:

La Seu de Urgell (Španělsko) - Teprve osmnáctiletý kajakář Jiří Prskavec vybojoval na mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve španělském Seu bronzovou medaili a postaral se o jediný individuální cenný kov pro českou výpravu. Talentovaného syna stejnojmenného bývalého skvělého kajakáře předčili pouze italský mistr světa Daniele Molmenti a domácí Samuel Hernanz. Prskavec, který se loni stal juniorským mistrem Evropy a skončil třetí na olympiádě mládeže v Singapuru, získal cenný kov na své první velké seniorské akci. Bronz dnes získala také hlídka kanoistů, v sobotu vyhráli závody týmů kajakářky a deblkanoisté.

Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
Otevřít galerii
 • Jiří Prskavec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jiří Prskavec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Prskavec vzbudil respekt u soupeřů už senzačním triumfem v pátečním čtvrtfinále a dnes navázal v nejnabitější kategorii na rok starý bronzový úspěch Vavřince Hradilka. Tomu se v Seu nepodařilo zopakovat ani účast mezi deseti finalisty, protože v semifinále si připsal čtyři trestné sekundy za dotyky branek a skončil sedmnáctý. K životnímu úspěchu Prskavcovi pomohlo zaváhání francouzského favorita Fabiena Lefévra, jenž jako poslední mohl mladého českého kajakáře z medailových pozic odsunout. Lefévre však hned v úvodu své jízdy neprojel branku.

Prskavec ztratil na úřadujícího světového šampiona Molmentiho 1,45 sekundy, za stříbrným Hernanzem zaostal o devět desetin. Další dva čeští vodáci v dnešním finálovém bloku na medaile nedosáhli. Kanoisté Stanislav Ježek i Kateřina Hošková obsadili shodně šesté místo.

Mezi kanoisty triumfoval v Seu zkušený Francouz Tony Estanguet, dvojnásobný olympijský vítěz, ve stejné kategorii žen si evropské zlato vyjela jeho krajanka Caroline Loirová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.