ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Bývalý boxerský šampion Hernández prohrál boj s rakovinou

Velikost textu:

Los Angeles - Někdejší dvojnásobný profesionální mistr světa v boxu Genaro Hernández podlehl v 45 letech rakovině. Američan mexického původu trpěl vzácným rhabdomyosarkomem, tedy nádorem příčně pruhované svaloviny. Hernández býval světovým šampionem v superpérové váze (do 59 kg). Titul organizace WBA dokázal obhájit osmkrát, mistrovský pás WBC dvakrát.

Anatolij Alexandrov a Genaro Hernández
Anatolij Alexandrov a Genaro Hernández
Otevřít galerii
 • Anatolij Alexandrov a Genaro Hernández zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Genaro Hernández a Oscar De La Hoya zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Boxer ukončil kariéru v roce 1998 po porážce se slavným Floydem Mayweatherem, po níž mu lékaři objevili krevní sraženinu na mozku. Utkání mu vyneslo 600 tisíc dolarů.

Z profiringu odešel s bilancí 38 vítězství, dvou porážek a jedné remízy. I když absolvoval několik lukrativní zápasů, nemohl si dovolit nákladnou léčbu nádorového onemocnění, kterou nepokrývalo jeho pojištění. Ještě začátkem letošního roku pracoval jako boxerský instruktor.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.