ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Judista Krpálek vyhrál Světový pohár v Bukurešti

Velikost textu:

Bukurešť - Judista Lukáš Krpálek vyhrál turnaj Světového poháru v Bukurešti ve váze do 100 kg. Při cestě za vítězstvím porazil i úřadujícího mistra Evropy Amela Mekiče z Bosny a Hercegoviny, jehož cenný skalp získal ve třetím kole. Dvacetiletý judista USK Praha si připsal už svůj třetí triumf na seniorském SP v kariéře.

Český judista Lukáš Krpálek
Český judista Lukáš Krpálek

Lukáš Krpálek:

"Jsem strašně rád, protože jsem nutně potřeboval body, abych si trochu polepšil v olympijské kvalifikaci. Porazil jsem mistra Evropy, o to si výhry vážím víc."

Mekiče, překvapivého evropského šampiona, navíc porazil na ipon před vypršením časového limitu. "Mekič na mě na začátku nastoupil docela drsně a bylo těžké mu vzdorovat, ale po dvou a půl minutách trochu odešel, povedla se mi na něj technika sumi gaeshi a krásně jsem ho hodil na záda," popisoval Krpálek.

Krpálek se posunul na 12. místo

Ve světovém žebříčku se Krpálek po svém triumfu, za který dostane 100 bodů, posune na dvanácté místo. Na olympiádu v Londýně se přímo kvalifikuje 22 judistů. Krpálek, který na nedávném ME v Istanbulu skončil pátý, v Bukurešti nezaváhal ani v jednom z pěti zápasů. Postupně zdolal Rusa Vjačeslava Michajlina, Maďara Daniela Hadfiho, Mekiče, Brazilce Leonarda Leiteho a ve finále světovou sedmičku Ramadana Darwishe z Egypta. Pouze s Michajlinem se Krpálek pral celých pět minut, ostatní duely ukončil suverénně na ipon.   

Lukáš Krpálek:

"Na Rusáky mi to moc nejde, jsou pokaždé nepříjemní a neperu se s nima moc rád, ale dneska to konečně vyšlo. V dalších zápasech jsem se dostal do rytmu, hodně si cením finálové výhry nad Darwishem, který je dlouhodobě velmi dobrý. Toho jsem porazil držením na zemi, takovou mojí klasikou."

Druhý nejlepší výsledek českých judistů v rumunské metropoli zaznamenal Pavel Petřikov ve váze do 60 kg, který vybojoval páté místo. David Dubský, Michal Horák, Alexandr Jurečka, Jaromír Musil a Jaroslav Stalmacher skončili bez umístění. Jediné dvě výhry si připsali Dubský s Horákem.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.