ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Závod osmy na Primátorkách bude pro skifařku Knapkovou příjemná změna

Velikost textu:

Praha – O víkendu se na Vltavě uskuteční již 98. ročník veslařských závodů Primátorky. Do tradičního souboje nejlepších českých závodníků se zapojí i úspěšná reprezentantka ve skifu Miroslava Knapková. Neposadí se však do lodi, ve které získala medaile ze tří světových šampionátů, ale do osmiveslice. Knapková si podle svých slov tuto změnu užívá, do velké lodi se totiž zas tak často nedostane. Přímý přenos nedělních finálových jízd můžete sledovat na Čtyřce a webu Sportživě.cz.

Miroslava Knapková
Miroslava Knapková
Otevřít galerii
 • Miroslava Knapková autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/360/35907.jpg?1218617975
 • Veslařská regata Primátorky autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"V dřívějších letech jsem jezdila obě disciplíny, skif i osmu, letos jsem se ale rozhodla pro jednu disciplínu. Jelikož primátorky jsou především o osmách, tak jsem se rozhodla podpořit osmu," vysvětluje Miroslava Knapková své rozhodnutí.

Hlavní změna pro ni prý spočívá v tom, že závody osmiveslic jsou spíše týmový sport. "Musím se přizpůsobit ostatním. Posádka se musí sveslovat, aby jela stejně." Problémů se však neobává, ke sladění tempa totiž stačí jen pár tréninků. "My jsme holky šikovný, my to zvládneme," ujišťuje s úsměvem česká skifařka.

přehrát video
Rozhovor s Miroslavou Knapkovou

Vrcholem nedělních závodů bude souboj mužských osmiveslic. Vítěz je však již prakticky dopředu znám. Budou to veslaři z pražského klubu Dukla, kteří si prestižní trofej odvezli již dvaatřicetkrát v řadě. Na start se postaví dvě jejich lodě, přičemž jedna z nich bude pouze odlišena reprezentačními dresy. Právě tento tým se pokusí probojovat se na olympijské hry, které se uskuteční příští rok v Londýně.

Slavie jako ženská Dukla

Knapková v závodu pojede za tým pražské Slavie, která bývá považována za ženskou verzi Dukly. Nemá sice takové zázemí jako armádní klub, ale vítězství této posádky je rovněž více než očekávatelné. Trénuje zde totiž současná elita ženského veslařství. Knapková si proto věří: "Já si myslím, že budeme favoritky."

Pražská trať na Vltavě je známá díky své specifické zatáčce, takovou v podobných závodech jen tak nenajdete. Kromě toho se ještě veslaři budou muset vyrovnat s neklidným finišem, kde se kvůli okolním břehům tvoří vlny a zejména skifařům to může činit problémy s rovnováhou. "Když projede pár motoráků, jste tam jako na moři," líčí své zkušenosti česká reprezentantka.

Osmiveslice Dukly
Osmiveslice Dukly
Více fotek
 • Osmiveslice Dukly autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1708/170742.jpg
 • Pražské Primátorky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1705/170495.jpg
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.