ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Skifařský šampion Synek vstoupil do SP vítězně

Velikost textu:

Mnichov - Mistr světa na skifu Ondřej Synek zahájil obhajobu prvenství ve světovém poháru vítězstvím v Mnichově. Druhého Němce Marcela Hackera porazil v úvodním závodu seriálu o více než sekundu. Ve finále skifařek se české reprezentantky na medailové pozice neprobojovaly, Jitka Antošová skončila čtvrtá a Miroslava Knapková byla pátá. Synek loni nenašel přemožitele ve světovém poháru ani na podzimním mistrovství světa na Novém Zélandu a také do nové sezony vstoupil impozantně. Od poloviny závodu se pohyboval v čele a odrážel Hackerovy útoky. V závěru dvoukilometrové trati už světového šampiona z roku 2002 svým drtivým finišem jednoznačně převálcoval. Třetí Švéd Lassi Karonen ztratil na Synka už více než pět sekund.

Ondřej Synek
Ondřej Synek
Otevřít galerii
 • Ondřej Synek autor: NZPA, Ross Setford), zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2081/208025.jpg?1289037013
 • Ondřej Synek autor: NZPA, Ross Setford, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2081/208023.jpg?1289036788

Osmadvacetiletý svěřenec trenéra Milana Dolečka vyhrál jedenáctý závod světového poháru v kariéře, z toho dvě vítězství vybojoval na dvojskifu. Další čtyři české posádky se dnes v Mnichově představily v B-finále.

Čtyřka bez kormidelníka Jan Gruber, Milan Doleček, Milan Bruncvík, Michal Horváth i Jan Vetešník s Ondřejem Vetešníkem na dvojskifu lehkých vah byli třetí, ženský dvojskif lehkých vah Klára Janáková, Markéta Pazderková dojel pátý a skifařka Lenka Antošová šestá. Účast v malém finále si vyjel i dvojskif David Jirka, Petr Vitásek, který ale nenastoupil na start. Už v sobotu se z vítězství v neolympijské disciplíně dvojka bez kormidelníka v Mnichově radovali Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.