ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Boxer Konečný je mistrem Evropy

Velikost textu:
aktualizováno 27. 5. 2011 23:43

Ústí nad Labem - Boxer Lukáš Konečný obhájil titul profesionálního mistra Evropy a interkontinentální titul organizace WBO v lehké střední váhové kategorii. V domácím ringu v Ústí nad Labem dnes porazil francouzského soupeře Husseina Bayrama po 12 kolech jednoznačně na body. Konečný vyhrál svůj padesátý zápas v profiringu a díky získaným bodům se zřejmě posune do čela světového žebříčku. S tím by mohl vyzvat na zápas mistra světa Sergeje Dzinziruka z Ukrajiny. "To právo bych měl mít, ale bude záviset na mém manažerovi a na tom, jak se podaří sehnat peníze. Kvůli nim by se to zřejmě konalo v Americe a nejdřív na konci roku," uvedl český boxer.

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
Otevřít galerii
 • Lukáš Konečný autor: Zavoral Libor, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2589/258816.jpg?1306525986
 • Lukáš Konečný autor: Zavoral Libor, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Konečný odboxoval těžký zápas. O devět centimetrů vyšší Bayram si ho dokázal v prvních kolech držet delšíma rukama od těla a po útocích domácího borce sám dokázal nepříjemně prorážet kryt.

Do delších výměn se začali oba dostávat až od třetího kola a na Francouzovi, boxujícímu v trenýrkách s tureckou vlajkou, začala být v koncích kol stále patrnější únava.

přehrát video
Boxer Lukáš Konečný je mistrem Evropy

"Čekal jsem, že to bude takové, že se nenechá posadit na zem. Ale taky jsem na něm poměrně brzy viděl, že mu je jasné, že tohle nevyhraje," řekl po zápase novinářům ústecký boxer.

I na distanc ale dokázal Francouz občas tvrdě zasáhnout, při jedné ráně přišel Konečný k proraženému bubínku, při dalších k monoklu i k několika tržným ranám. "Dali jsme si několikrát hlavičku, ale nebylo to tím, že by byl nějak nefér, naopak. Na to, jaký je to boxer, je to fér chlap," dodal.

Bayram se nechtěl vzdát lacino

Výraznější převahu začal český boxer získávat až od devátého kola, kdy se mu soupeře podařilo několikrát dostat do provazů.

Bayram byl vyzyvatelem a toto právo si musel tvrdě vybojovat, a tak se mu zjevně nechtělo se vzdát lacino. V posledních kolech začal útočit, za což ho ve výměnách dokázal Konečný trestat. Nakonec se všichni tři bodoví rozhodčí přiklonili na stranu Konečného.

Hussein Bayram
Hussein Bayram
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.