ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Na MS v in-line hokeji si zahraje i Rachůnek

Velikost textu:

Praha - Hokejový obránce Karel Rachůnek se představí na mistrovství světa v in-line hokeji pod hlavičkou IIHF, který se odehraje od 19. do 25. června v Pardubicích. Opora Jaroslavle, která v dresu české hokejové reprezentace získala na světovém šampionátu v Německu loni zlato a letos v Bratislavě bronz, definitivně přislíbila účast. Otevřený zůstává start hvězdy Edmontonu Aleše Hemského, jehož otec Petr národní tým in-line hokejistů trénuje.

Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
Otevřít galerii
 • Karel Rachůnek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Aleš Hemský autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Rachůnek hned po návratu z mistrovství světa v Bratislavě už minulý týden hrál in-line hokejovou extraligu za IHC Devils Zlín. "S hráčem jsem v pondělí hovořil, a i když jeho program je opravdu náročný, svou účast v týmu přislíbil," řekl webu šampionátu trenér Hemský. Rachůnek startoval na MS v in-line hokeji IIHF už v letech 2003 a 2008, hrál i na šampionátech organizace FIRS. Naposledy loni v Berouně dovedl český tým jako kapitán k bronzu a má titul z roku 2007 z Bilbaa.

Hemský v Edmontonu dohrál na začátku března a musel na operaci s pravým ramenem. Jeho rekonvalescence se odhadovala na čtyři až šest měsíců, přesto podle Petra Hemského není jeho účast úplně vyloučená. "Je možné, že by se k týmu připojil. Přiletí na konci května a uvidíme podle jeho aktuálního zdravotního stavu," prohlásil trenér.

Podle Hemského bude na MS startovat také nová akvizice hokejistů pražské Sparty Petr Tenkrát nebo kladenský obránce Vladimír Kameš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.