ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Pistolář Podhráský podruhé za sebou vystřílel zlato v SP

Velikost textu:

Čchangwon - Martin Podhráský vyhrál podruhé za sebou ve Světovém poháru soutěž ve střelbě z rychlopalné pistole. Dva týdny po triumfu na olympijské střelnici v Sydney nenašel přemožitele ani v korejském Čchangwonu. "Nemám na to žádný zvláštní recept, není v tom žádné tajemství, že se mi takhle daří, jen jsem před sezonou hodně trénoval a příprava se opravdu povedla," povídal po závodu podle organizátorů Podhráský. "A také jsem měl štěstí," doplnil.

Sportovní střelba
Sportovní střelba
Otevřít galerii
 • Sportovní střelba zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sportovní střelba autor: Georgios Kefalas, zdroj: ISIFA/EPA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sedmadvacetiletý plzeňský střelec opět dominoval novému formátu finálové střelby, do níž postoupil ze třetího místa. Minule v Sydney kvalifikaci dokonce vyhrál, ale při změněném systému bojů o medaile nejsou rozdíly mezi finalisty rozhodující, protože celá šestice začíná od nuly. Ve finále absolvují střelci sérii pěti ran a za každý zásah v hodnotě 9,7 a lepší získávají bod. Od páté série vždy střelec s nejmenším počtem bodů vypadne.

Podhráský se od třetí finálové série ujal vedení a před závěrečnou osmou položkou měl nedostižný náskok před zbývajícím soupeřem Keithem Sandersonem z USA. Nakonec jej porazil o čtyři body, třetí skončil Španěl Jorge Llames. "Ten nový systém mi docela sedí, líbí se mi," komentoval to Podhráský, který při minulém triumfu v Sydney získal účastnické místo na OH v Londýně.

Mezi minulým závodem a Světovým pohárem v Koreji spíš dva týdny odpočíval. "Trénoval jsem hodně před sezonou," vysvětlil. Chystá se i na další závod SP ve Fort Benningu za měsíc.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.