ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Ballabriggs při Velké národní v Liverpoolu všem utekl

Velikost textu:

Liverpool (Británie) – Kůň Ballabriggs vedený Jasonem Maguirem nedal ve 174. ročníku Velké národní steeplechase v Liverpoolu konkurentům nejmenší šanci a zvítězil s náskokem dvou a čtvrt délky na druhého Oscar Timea s amatérským jezdcem Samem Waley-Cohenem poté, co většinu závodu vedl. Vítězův trenér Donald McCain navázal na úspěchy svého otce Gingera, jenž v nejslavnějším dostihu světa dosáhl v sedmdesátých letech na hattrick s legendárním Red Rumem.

Velká národní
Velká národní
Otevřít galerii
 • Velká národní autor: Mike Hewitt, zdroj: Getty Images News https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jason Maguire s hnědákem Ballabriggs vyhrál Velkou národní zdroj: Getty Images News https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dva nelepší koně dostihu měli před startem kurz na vítězství 14:1. Se ztrátou dvanácti délek doběhl třetí loňský vítěz Velké národní Don't Push It s Tonym McCoyem.

Zatímco třetí McCoy, který loni Velkou národní vyhrál na patnáctý pokus, nastupoval do závodu s titulem nejlepšího britského sportovce roku 2010 a od druhého Waley-Cohena se mnoho očekávalo vzhledem k vítězství ve Zlatém poháru v Cheltenhamu i ve Steeplechase krále Jiřího VI., čerstvý vítěz Maguire ještě v pátek nevěděl, zda do závodu vůbec nastoupí. Ve čtvrtek zažil těžký pád. Ten odnesl sešitým loktem a poraněnou rukou a v pátek museli jeho start potvrdit lékaři.

Ballabriggs se svým trenérem Donaldem McCainem
Ballabriggs se svým trenérem Donaldem McCainem
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.